Гендиректор МАГАТЕ відвідає Київ та Запорізьку АЕС

Гендиректор МАГАТЕ відвідає Київ та Запорізьку АЕС

Фото: Getty Images Рафаель Гроссі знову приїде до України

Разом з Рафаелем Гроссі на ЗАЕС прибуде нова група експертів МАГАТЕ, яка замінить нинішню команду.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі наступного тижня відвідає столицю України та Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС). Про це повідомила пресслужба МАГАТЕ у четвер, 1 лютого.

“Генеральний директор Гроссі вчетверте перетне лінію фронту, щоб відвідати ЗАЕС, шість реакторів якої зупинені вже майже 18 місяців тому і не виробляють електроенергію, але все ще містять велику кількість ядерного палива, яке має бути збережене, в тому числі належним чином охолоджене і захищене”, – йдеться у повідомленні.

Перед тим, як відправитись до атомну станцію в Енергодарі, Гроссі проведе переговори на високому рівні у Києві.

Гендиректор МАГАТЕ на станції планує досягти прогресу у вирішені низки питань серед яких потенційні ризики, які пов’язані з діяльністю з технічного обслуговування обладнання АЕС. Також він порушить питання кадрового забезпечення ЗАЕС і попросить додаткову інформацію про недопущення працівників Енергоатому на ЗАЕС.

“Дуже важливо, щоб станція мала кваліфікований та досвідчений персонал, необхідний для забезпечення ядерної та фізичної ядерної безпеки. Кількість персоналу вже була значно скорочена з початку війни майже два роки тому”, – заявив Гроссі.

Зокрема разом з головою МАГАТЕ до станції прибуде нова група експертів організації, яка замінить нинішню команду.

Раніше Енергоатом попередив про нову загрозу на ЗАЕС. Подальша експлуатація ядерного палива у енергоблоках може призвести до радіаційної аварії.

Джерело