Фрази-вбивці — ніколи не кажіть їх людям похилого віку

Пам'ятайте, що словами можна поранити, особливо найближчих, і тим більше – літніх батьків.

Всі ми любимо своїх батьків і хочемо для них лише найкращого. Але, на жаль, деякі фрази, які ми іноді говоримо, можуть завдати їм болю. Привести до того, що люди похилого віку відчують себе марними і непотрібними, інформує Ukr.Media.

"Не потрібні мені твої гроші, я на них нічого не куплю"

Ця фраза може завдати шкоди самооцінці батьків, які хочуть бути корисними дітям навіть на пенсії. Бажають відчувати, що вони можуть допомогти, і відмова, та ще й у такій грубій формі, може образити їх. Якщо ви точно знаєте, що вам не віддають останні гроші, скажіть дякую та просто прийміть їх. Витрачати на себе зовсім не обов'язково — наступного разу можете купити на них гостинців батькам. І всі будуть задоволені.

"Не заважай, я сам зроблю"

Звичайно, людям похилого віку часто потрібна наша допомога, але не потрібно списувати старих батьків з рахунків раніше часу. Придумайте, як захистити їх від небезпечної роботи, не вказуючи на безпорадність, не нагадуючи про вік.

"Ти цю історію вже в тисячний раз розповідаєш"

Батьки і раді розповідати нові історії, але лише у їхньому віці не так часто трапляється щось. Навіть якщо чули розповідь мільйон разів, не заважайте людям похилого віку проводити час з вами за розмовою. Пам'ятайте, для них це не просто історія, це їхнє життя, моментами з якого вони хочуть поділитися зі своїми близькими.

"Яка тобі різниця? Тебе скоро не стане"

Хоч би як нам хотілося, щоб батьки жили вічно, цього не станеться. Смерть у будь-якому випадку настане, і важливо бути готовим до цього. Але не потрібно нагадувати батькам про те, що це може статися будь-якої миті. Натомість краще провести час з ними, поговорити про приємні речі та насолоджуватися моментом.

"Що ти весь час сидиш вдома, ось подивися на своїх друзів"

Звичайно, ми звикли, як ще в дитинстві нас порівнювали з однокласниками, але згадаймо, які емоції викликали такі випади батьків? До того ж для більшості людей похилого віку сидіти вдома не вибір, а, навпаки, наслідок відсутності будь-якого іншого варіанту. Зламаний ліфт, хворі коліна, депресія через смерть чоловіка. Пам'ятайте, що ви можете допомогти старим батькам знайти нові захоплення та налагодити взаємодію з іншими людьми. Так що відвідуйте старших родичів частіше.

Пам'ятайте, що батьки — це наша родина, яка заслуговує на нашу любов і пошану навіть у старості. Уникайте хоча б цих п'яти фраз, і ви допоможете зберегти гідність в очах людей похилого віку.

Джерело