Фрази батьків, які зіпсують долю будь-якої дитини

Слова, які батьки говорять дітям, можуть не тільки запам'ятатися, а й призвести до важких наслідків для психіки дитини, що не до кінця сформувалася.

У спілкуванні з дитиною чи підлітком завжди варто стежити за словами, які кажуть батьки. Навіть виправдання на кшталт "сказав з гарячого" не допоможуть склеїти розбите серце малюка. І якщо одні слова можуть поранити і образити, то інші позначаться на майбутньому дорослому житті чада, інформує Ukr.Media.

"Ти такий незграбний, все ламаєш"

Подібна фраза, за словами психологів, дає дитині зворотний зв'язок: у неї нічого не виходить і все, що вона робить, не дає результату. Таким чином, людина що підростає починає боятися щось робити.

"Руки в тебе не з того місця ростуть" і "Ти ні на що не придатний"

Ці фрази перекривають дитині надалі бажання досягати будь-яких цілей. Вселяють у неї велику невпевненість у собі та страх починати нові справи.

"Всі діти нормальні, а ти як завжди"

Такі фрази-порівняння занижують самооцінку і дитина починає ідентифікувати себе з невдачами, неуспіхом, вважає себе гіршою за інших.

Коли дитина виростає, особливо дівчинка, це призводить до того, що жінка не може знайти гідного чоловіка, не може побудувати нормальних стосунків.

Через такі фрази у дітей можуть бути проблеми в навчанні. Тому що запуститься програма "ти ні на що не придатний", тобто йтиметься перекриття будь-яких справ і починань.

"Як ти мені набрид", "Я тебе ненавиджу", "Краще б я тебе не народжувала/здала в дитячий будинок"

Такі слова викликають у дитини відчуття нелюбові батьків, особливо матері, почуття втрати близького. Виникає страх безпорадності.

Безпорадність і страх прибирають ґрунт з-під ніг. У дитини здатні розвинутися нервозність, тривожність. Коли мама йде на роботу, вона може подумати, що її покинули.

За словами психологів, коли дитина йде, наприклад, у дитячий садок, теж може подумати, що її можуть покинуту, почне запитувати: "Чи заберете ви мене?". Через все це розвивається тривожність, яка може перерости в психосоматичні захворювання.

Взагалі, коли мама демонструє нелюбов до своєї дитини, то вирощує в ній дуже сильну образу. Це важке почуття на маму, яке дитина нестиме все своє життя. Це дуже сильно заважає довірятися у відносинах, дуже заважає контакту з протилежною статтю.

Загалом, почувши такі фрази, дитина починає всіх підозрювати: її ніхто не любить, до неї нещиро ставляться. Буває навіть формування патерну, що людина хотітиме заслужити чиєсь кохання.

Джерело