Фраза, яку не скаже психологічно здорова людина

Що не роблять люди з нормальною самооцінкою.

Розпізнати людину, у якої немає проблем із психікою та самооцінкою, зовсім не складно. І ні, це не ті, хто завжди посміхаються і сміються, попереджають психологи, інформує Ukr.Media.

Наше психологічне здоров'я впливає на все: на здоров'я і самопочуття, на те, в якому настрої ми будемо прокидатися, як складатиметься наша кар'єра та особисте життя. Що впевненіша в собі людина, то більше до неї тягнуться люди — це відбувається несвідомо.

Як розпізнати психологічно здорову людину? На кого можна орієнтуватися? Розповідають психологи.

Як ви уявляєте психологічно здорових людей? Як щасливчиків, у яких завжди гарний настрій і широка посмішка на обличчі? Якщо так, то ви точно помиляєтеся. Ті, хто ходять із "прилиплою" посмішкою, і нібито завжди щасливі — це люди, які насправді заборонили собі злість і смуток. Повірте, такі "обмеження" ні до чого доброго не призведуть, впевнені експерти.

Тоді хто вони, психологічно здорові "екземпляри?" Можливо, це люди, які досягли колосального успіху? До таких зазвичай зараховують:

  • зірок,
  • бізнесменів,
  • моделей, які здобули всесвітню славу.

Ні, такі люди часто обирають не себе і своє щастя. Знову хибне уявлення. Багато хто з них прагне до зверхності та обожнювання, а всередині страждає від невпевненості.

Здорові люди інші. Вони:

  • плачуть,
  • програють,
  • відчувають страх і сумніваються,
  • радіють і сміються.

Не повірите, але іноді вони дозволяють собі просто лежати та нічого не робити. І при цьому не відчувають жодного психологічного дискомфорту, не картають себе за неробство!

Вони живуть цілим спектром емоцій: дозволяють собі бути неідеальними та не прагнуть підкорити світ. Їм доступне справжнє, а не штучне відчуття щастя. Вони насолоджуються своєю роботою, а не знущаються над собою заради результату, кажуть фахівці.

За словами психологів, упевнена в собі людина не дозволить порушити свої особисті кордони і не витрачатиме час на подібних співрозмовників.

Ще одна річ, якої зазвичай не роблять люди з нормальною самооцінкою, — не відповідають на компліменти і похвалу фразами в дусі "та що ти, насправді все не так". Якщо вам сказали, що сьогодні ви маєте чудовий вигляд — не переконуйте співрозмовника у зворотному, просто подякуйте йому за теплі слова.

Джерело