Фішинг-шахрайство на потужному онлайн-майданчику оголошень – викрито двох одеситів та дніпрянина. ФОТО | Кримінал

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури викрито та повідомлено про підозру трьом громадянам України за фактом шахрайства шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки.

За даними слідства, підозрювані розробили шахрайську схему для заволодіння коштами людей під приводом покупок на онлайн-майданчику оголошень «OLX» шляхом створення фішингового посилання під час оформлення доставки.

Як тільки покупець зацікавився товаром, шахраї пропонували йому безпечний спосіб покупки та скидали посилання, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн сайту «OLX доставки».

При переході за цим посиланням і заповненням необхідних полів із зазначенням реквізитів своїх платіжних карток, зловмисники отримували дані, які вводили до застосунку «Google Pay», та, створюючи віртуальні рахунки потерпілих, знімали гроші.

Наразі правоохоронці вже встановили чотирьох громадян, яким спричинено збитки на понад 100 тис гривень. Встановлюються інші постраждалі особи, кількість яких попередньо сягає близько 50.

До суду подано клопотання про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави.

За матеріалами Одеської обласної прокуратури

Джерело