Фінляндія дозволяє використовувати її зброю для ударів по РФ

Фінляндія дозволяє використовувати її зброю для ударів по РФ

Фото: omg.md Фіни не накладають обмежень для використання своєї зброї

Україна повинна мати право використовувати цю зброю проти військових об’єктів і на російській території, вважають у Гельсінкі.

Фінську зброю можна використовувати для ударів по території Росії, країна не накладала жодних обмежень на військову допомогу надану Україні. Про це заявив голова оборонного комітету парламенту Фінляндії Юкка Копра, передає у середу, 28 лютого, Yle.

“Наскільки мені відомо, Фінляндія не накладала таких обмежень, і Україна повинна мати право використовувати цю зброю проти військових об’єктів і на російській території”, заявив Юкка Копра.

Водночас міністр оборони Фінляндії Антті Гяккянен каже, що обмеження на використання зброї були введені в основному країнами, які надали Україні далекобійне озброєння.

При цьому заступник голови Комітету з питань оборони Мікко Савола, зазначив, що зброя, надана Фінляндією, “в принципі” може бути використана на російській території. Однак дальність дії фінської зброї менша, ніж, наприклад, у далекобійних ракет.

Це питання виникло, коли новий командувач Сил оборони Естонії Андрус Меріло заявив в інтерв’ю Yle в середу, що Захід припустився помилки, обмеживши використання зброї, яку він надав Україні, лише на українській території.

Раніше повідомлялося що Фінляндія передасть Україні зброю на 190 млн євро, проте деталі не повідомлялися. А у грудні 2023 року Фінляндія передала Україні зброю на 106 млн євро. Тоді його зміст також не розкривався.

Джерело