Етикет дружби: як закінчити дружні відносини

Розбираємо основні способи розставань з друзями.

Дружба важлива в будь-якому віці, адже вона впливає на наш добробут. Однак не всі дружні зв'язки варто зберігати, часто токсичні відносини або ті, які просто не приносять радості, тільки псують життя. Розповімо, чому дружба закінчується і як ввічливо припинити спілкування з колись близькою людиною, інформує Ukr.Media.

Визначте, чому вам варто розірвати дружбу

Якщо ви не впевнені, чи варто закінчувати стосунки з подругою, спробуйте зрозуміти, як ви почуваєтеся, проводячи час з нею, а як без неї. Коли частіше відчуваєте дискомфорт, ніж радість від необхідності зустрітися з близькою людиною, є сенс припинити це спілкування. Не варто звинувачувати себе за те, що ініціюєте розрив, це не робить вас невдячною, просто ви намагаєтеся залишатися чесною з собою і з нею. Розберемо три основні ситуації, які призводять до завершення дружби.

Природний розрив

Це складно назвати розривом у буквальному сенсі, швидше, в'янення, оскільки воно відбувається поступово і майже непомітно для обох учасників відносин. Ми часто змінюємо коло спілкування зі зміною соціальних ролей — закінченням навчання, зміною роботи, створенням сім'ї, переїздом. У таких випадках немає усвідомленого бажання більше не спілкуватися з людиною, навпаки, ви все ще сприймаєте один одного як близьких людей. Однак спільних тем та приводів для їх обговорювання стає все менше, і стару дружбу витісняють нові знайомі та інтереси.

Токсична дружба

Інший сценарій — коли ваші відносини з подругою стають токсичними та шкодять вашому психічному стану. Наприклад, вона погано поводиться з вами, постійно відпускає негативні коментарі, поводиться егоїстично або демонструє інші види нездорової дружби. Коли це робить людина, з якою вас багато що пов'язує, складно відразу усвідомити, що такі відносини несуть більше шкоди, ніж користі.

Ви більше не потребуєте цієї людини

Звучить трохи егоїстично, але мова про ситуації, коли ви усвідомлюєте, що спілкування з подругою втратило для вас колишнє значення. Наприклад, ваші цінності стали сильно відрізнятися і тепер вам важко досягти порозуміння. Або у вас з'явився новий важливий інтерес у житті, який вона не в змозі розділити з вами. І, хай вам як і раніше весело іноді разом випити, по суті, ви розумієте, що більше вас нічого не пов'язує і ви, швидше, удаєте, що залишилися подругами, ніж по-справжньому дружите.

Як закінчити спілкування залежно від типу дружніх відносин

Якщо ви вирішили для себе, що більше не хочете продовжувати спілкування з подругою, пам'ятайте, що маєте на це повне право. Друзів, на відміну від родичів, можна і потрібно вибирати. Завершення дружби не обов'язково повинно бути негативним — ви можете як і раніше звертатися один до одного за допомогою, якщо це необхідно, просто тепер визнаєте, що ваші відносини, швидше, приятельські, ніж близькі.

Відверта розмова допоможе уникнути непотрібних образ, так що це більш здоровий спосіб закінчити дружбу, ніж раптовий ігнор. Ось як завершити спілкування в кожному з випадків розставання.

Природний розрив

У разі, коли є нейтральні причини для розлучення, ви можете дозволити відносинам завершуватися самим по собі. Оскільки ваше життя змінюється з об'єктивних причин, вам не обов'язково говорити про розрив. Комфортний рівень спілкування знайдеться само собою — може, ви як і раніше будете вітати один одного зі святами, а може, залишитеся просто підписниками у соцмережах.

Токсична дружба

Якщо ви опинилися в токсичних відносинах, важливо якнайшвидше від них позбутися та оточити себе людьми, які вас підтримують. Вирішуйте самі, як скажете про це подрузі — інтернет-повідомленням, дзвінком або при особистій зустрічі.

Коротко і впевнено поясніть, що це спілкування нездорове для вас обох, і тому його краще припинити. Можете згадати причини, чому ви вирішили для себе перервати відносини з цією людиною, і назвати їх, але краще занадто не заглиблюватися у взаємні образи — це тільки втягне вас у конфлікт і ускладнить розставання.

Ви більше не потребуєте в людині

Коли ініціюєте припинення спілкування без видимих на те причин, це вимагає відвертої розмови. Буде складно, але знайдіть в собі сміливість сказати, що ваша дружба підійшла до кінця. Будьте доброзичливими та не давайте подрузі приводу вирішити, що вона в чомусь винна. Скажіть, що вона завжди може звернутися до вас за допомогою, просто на більш близьке спілкування у вас більше немає ні сил, ні бажання.

Джерело