Естонія знайшла снаряди для України

Естонія знайшла снаряди для України

Фото: 24 канал Міністр оборони Естонії Ханно Певкур

Партія включає як 155-мм, так і 152-мм снаряди, але на них потрібно знайти від двох до трьох мільярдів євро.

Естонія знайшла для України ще одну партію боєприпасів. Однак, на них потрібно зібрати до трьох мільярдів євро. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур, передає у суботу, 6 квітня, Forbes.

За його словами, Естонія має можливість закупити для ЗСУ снаряди і ракети на суму від двох до трьох мільярдів євро. Однак це буде можливо у випадку, якщо союзники нададуть кошти.

Враховуючи вартість снарядів мова може йти про приблизно один мільйон снарядів і ракет Град.

Певкур розповів, що вже розповів про таку можливість на засіданні Рамштайну, яке відбувалось 19 березня. За його словами, Естонія змогла б дістати ці боєприпаси в основному з неєвропейських країн, однак, яких саме, він не повідомив.

“На жаль, я не можу уточнити. У багатьох випадках продавець сам не хоче, щоб про це стало відомо. Оскільки замовлення включають як 155-мм, так і 152-мм снаряди, Росія також активно шукає постачальників у всьому світі через Білорусь. Існує певна гонка з часом, щоб побачити, хто зможе забезпечити їх першим”, – сказав він.

“Якщо ми об’єднаємо цей мільйон снарядів, потенційні закупівлі Чехії, наші закупівельні можливості, а також британців, я наважусь сказати, що можна було б надіслати Україні 2-2,5 мільйона снарядів цього року, якщо буде фінансування”, – сказав він.

За словами міністра, ця сума дозволить зрівнятися із російським виробництвом боєприпасів.

Нагадаємо, наприкінці березня Певкур повідомляв, що грошей на чеську ініціативу усе ще не вистачає.

Також повідомлялося, що в рамках чеської ініціативи Україна отримає не 800 тисяч боєприпасів, як планувалося раніше, а мільйон.

 

Джерело