Емоційно нестабільні люди: як розпізнати таку людину

Емоційно нестабільна людина нерідко діє під впливом імпульсу.

Емоційна нестійкість є помітною і суттєвою проблемою при спілкуванні в соціумі. Це також може бути ознакою дитячої травми, депресії або тривожного розладу, коли у людини трапляються сильні напади гніву, занепокоєння або депресії, що тривають кілька годин або навіть днів. Перепади настрою варіюються від дисфорії до ейфорії, а також від маніакальної впевненості в собі до сильної тривоги і дратівливості. Які основні поведінкові моделі властиві емоційно нестабільним людям?

Схильність до імпульсивних дій

Емоційно нестабільна людина нерідко діє під впливом імпульсу, не замислюючись про те, що вона може нашкодити собі та іншим. Наприклад, їзда на великій швидкості або під впливом алкоголю. Таких людей буквально тягне до ризиків і небезпек, нерозумних витрат або азартних ігор. У них практично відсутній самоконтроль, а імпульсивні дії підбадьорюють і радують їх на короткі проміжки часу, інформує Ukr.Media.

Проблеми з гнівом

У емоційно нестабільних людей часто виникають проблеми з тим, як вони висловлюють свій гнів. Фактично вони не можуть правильно контролювати свої емоції. Хоча такі люди відчувають помітні перепади між спалахами депресії або щастя, їх гнів більш руйнівний. У гніві вони кричать і здатні навіть до фізичних дій, необов'язково стосовно людини, але вони запросто можуть плескати дверима і кидати предмети. Найважливіший момент — не сприймати таку поведінку занадто особисто. Пам'ятайте, що справа не у вас. Люди з подібним розладом не усвідомлюють свою поведінку і вплив на оточуючих.

Відносини «як на гойдалках»

Такі люди насилу зберігають свої відносини стабільними. Вони спочатку дуже ласкаві до інших людей, а потім можуть легко і несподівано розізлитися. Мало того, вони затівають сварки і демонстративно відмовляються від партнера, тільки щоб захотіти повернутися назад через кілька годин або днів. Емоційно нестійкі люди дуже токсичні, тому ви повинні бути акуратними і обережними, щоб не вивести їх з рівноваги. Вони, до речі, відчувають труднощі при будь-якій взаємодії: може страждати їх дружба і відносини з членами сім'ї.

Неадекватне реагування

Емоційно нестабільні люди часто неадекватно реагують як на реальні, так і вигадані ситуації. Їм постійно здається, що до них погано і несправедливо ставляться, хоча більшість обставин і подій вони додумують самі. Найбільш основний тригер — це страх бути покинутим і відкинутим. Якщо така людина вбила собі в голову, що її сім'я або друзі відмовляються від неї, це може викликати вкрай негативну реакцію.

Отже, люди, які страждають від емоційної нестабільності, швидше за все постраждали від якоїсь травми у своєму житті. Вони зовсім не вміють контролювати і стримувати свої емоції, почуття і відчуття. Емоційно нестійкі люди абсолютно не хочуть впливати на оточуючих, але в більшості випадків саме так і відбувається, оскільки спілкування з ними дуже далеко від приємного і комфортного.

Джерело