El Mundo: Зеленский проти іншого плану миру

El Mundo: Зеленский проти іншого плану миру

Фото: Getty Images Президент України Володимир Зеленський

Президент та інші українські лідери наполегливо повторюють, що не приймуть інший мирний план.

Володимир Зеленський розраховує на лідерство президента США Джо Байдена, щоб за три місяці, які залишилися до кінця його президентського терміну, досягти прогресу на шляху до прийнятного для Києва миру, який не допустить продовження війни після 2025 року. Про це у середу, 9 жовтня, пише іспанське видання El Mundo.

“У жовтні, листопаді та грудні у нас є реальна можливість рухатися до миру і тривалої стабільності”, – сказав Зеленський на відкритті саміту в хорватському місті Дубровник, де він зустрічається з лідерами 13 країн Південно-Східної Європи.

При цьому, глава української держави закликав своїх союзників діяти рішуче, щоб “закінчити війну не пізніше 2025 року”.

Він визнав, що питання, як змусити Росію до миру та спонукати її прийняти українську формулу миру залишається відкритим і нагадав, що в кінці вересня він представив Байдену свій План перемоги, в якому просить США і решту своїх союзників про рішучі заходи, які б змінили співвідношення сил на військовому і політичному фронтах і змусили Росію сісти за стіл переговорів на умовах Києва.

Наразі відомо, що план Зеленського передбачає, серед іншого, негайне запрошення до вступу в НАТО і надання більшої кількості зброї для поліпшення позицій України на полі бою, щоб змусити Росію почати переговори на вигідних для Києва умовах.

Україна, яка робить ставку на сильні гарантії безпеки і військову підтримку у своєму плані, продовжує паралельно просувати свою Формулу миру, в якій категорично виключає будь-яке заморожування війни або поступки Росії своєю територією. 

Зауважимо, раніше Зеленський заявив, що Україна не погодиться на територіальні поступки для завершення війни з Росією. Це лише дасть паузу диктатору Володимиру Путіну для підготовки нової війни.

Додамо, частка опитаних українців, які допускають територіальні поступки РФ для якнайшвидшого досягнення миру і збереження незалежності, в травні становила 32%. Проте неприйнятним за жодних умов цей варіант назвали 55% опитаних, а ще 13% не змогли визначитися з відповіддю.

Джерело