Експосадовицю з Херсонщини підозрюють у сприянні вивезенню дітей до рф, – прокуратура | Кримінал

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишній посадовиці обласного територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору. Також їй обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

За даними слідства, підозрювана погодилась на співпрацю з ворогом. В червні 2022 року вона обійняла посаду «заместителя руководителя» у створеній окупаційною владою установі – «Центре экстренной медицинской помощи и медицины катастроф». 

На псевдопосаді жінка організовувала роботу підпорядкованих їй структурних підрозділів відповідно до протоколів країни-агресора. 

Згодом отримала посаду «главного внештатного специалиста» за своїм напрямом роботи в окупаційному міністерстві охорони здоров’я області. 

У жовтні вона сприяла примусовому переміщенню з Херсона на територію окупованої АР Крим одинадцятьох дітей, які перебували у закладі, що здійснював їх медико-соціальний захист. Для цього надала транспорт, а для супроводу залучила підпорядкованих фельдшерів. 

Також, виконуючи розпорядження «губернатора Херсонской области», забезпечила вивезення спеціалізованих автомобілів комунальної установи на лівобережжя регіону, залишивши обласний центр без карет швидкої допомоги.

Від правосуддя підозрювана певний час переховувалась у Львові. Її затримано під час спроби перетину державного кордону. 

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури

Джерело