Експерти розповіли, чи можна охолоджувати обгорілу спину сметаною або кефіром

Терапевти розвіяли головний міф про догляд за обгорілою на сонці шкірою.

Застосування жирних молочних продуктів для боротьби із сонячними опіками вважається традиційним методом. Багато хто вважає, що сметана добре охолоджує шкіру, а жири, що містяться в ній, сприяють її відновленню. Проте чи це так насправді, інформує Ukr.Media.

Терапевти пояснили, чому кефір, сметана та олія не підходять для лікування сонячних опіків, і запропонували справді ефективні альтернативи для полегшення наслідків тривалого перебування на сонці.

Хоча охолодження справді корисне при сонячних опіках, жири на поверхні шкіри створюють плівку, під якою починають безконтрольно розмножуватися бактерії. Оскільки шкіра пошкоджена, це може призвести до запалення, нагноєння та інших неприємних наслідків. На швидкість регенерації шкіри ні сметана, ні олія, ні кефір не мають жодного впливу. Тому щоб не шкодити шкірі бактеріями, краще використовувати інші методи.

Найефективнішим способом є холод. При несерйозних сонячних опіках найпростіше прийняти холодний душ. Холодна вода тимчасово знімає болючі відчуття, приносячи полегшення. Також можна додати до шкіри шматочки льоду. Охолоджувальний ефект від цього буде навіть кращим, ніж від сметани, і без шкоди здоров'ю.

Джерело