Експерти пояснили, чому з віком ми стаємо нижчими на зріст

Швидше за все, ви помічали, що на знімках з минулого ваші бабусі та дідусі виглядають вищими, ніж зараз.

Якщо ви мріяли підрости, то у нас для вас погані новини.., інформує Ukr.Media.

З віком наш зріст справді має тенденцію зменшуватися. Ця втрата спостерігається як у чоловіків, так і в жінок. Старіння є універсальним явищем, так само як і поступове зменшення зросту.

Як люди втрачають зріст

Люди зазвичай починають втрачати свій зріст приблизно у віці 30 років (іноді 40 років). Кожні десять років після цього віку людина втрачає майже один сантиметр. Таким чином, з віком ми можемо втратити десь від 2,5 до 7,5 сантиметрів нашого зросту. Цей процес також прискорюється з віком: що старшою стає людина, то швидше вона втрачає свій зріст.

Незважаючи на те, що і чоловіки, і жінки втрачають сантиметри зросту, цей процес відбувається по-різному. Жінки втрачають більше сантиметрів порівняно з чоловіками того ж віку. При цьому, вони також втрачають зріст швидше.

Сукупна втрата зросту, починаючи з 30 до 70 років, становить у середньому 3 сантиметри для чоловіків. Однак для жінок — 5 сантиметрів. До 80 років це значення становить до 5 сантиметрів для чоловіків і 8 сантиметрів для жінок.

Чому це відбувається?

Довжина кісток ніг, хребта та черепа визначає зріст людини. Вони зазвичай досягають своєї максимальної довжини до кінця підліткового віку, після чого зріст людини не збільшується. Під час нашої "дорослої фази" довжина кісток ніг і черепа залишається практично незмінною. У зниженні росту відіграють роль саме кістки хребта.

Наш хребет складається з 24 кісток (хребці). Вони складені один на одного і тягнуться від задньої частини шиї до талії. Між кожним хребцем міститься гелеподібна подушка, яка називається диском. Ці хребетні диски відіграють важливу роль у підтримці нашої постави. Будучи схожими на подушки, вони діють як амортизатори і надають спині гнучкості.

Причина 1

З віком диски виснажуються, стаючи тоншими. Коли це відбувається, хребці зближуються, що призводить до зменшення зросту людини. Хребці також можуть втратити частину свого мінерального вмісту, що зробить їх тоншими і меншими за розміром.

Причина 2

Зв'язки стопи починають дегенерувати з віком. У міру того як стопа стає більш плоскою, наш зріст може трохи зменшитися. Однак цей ефект не такий виражений, як зміни, спричинені хребетними дисками.

Причина 3

З віком організм втрачає м'язову масу. Ця втрата найбільш поширена в тулубі, через що ми виглядаємо нижчими.

Чи можна зупинити зниження росту

Уникнути змін неможливо, але їх можна сповільнити. Фахівці рекомендують займатися спортом (підтримувати м'язи в тонусі), дотримуватися дієти, багатої на кальцій і вітамін D, забути про паління, алкоголь і каву.

Джерело