Другий шлюб: плюси та мінуси

Повторний шлюб – не рідкість, навіть бажання врятувати сім'ю будь-якими засобами часом не допомагає.

Укладаючи перший шлюб, ніхто не припускає, що колись доведеться розлучатися зі своєю другою половинкою, шукати нову пару і будувати відносини спочатку. Однак такі випадки — не рідкість, навіть бажання врятувати сім'ю будь-якими засобами часом не допомагає, тому й створюються повторні шлюби, інформує Ukr.Media.

Плюси

Незаперечна перевага другого шлюбу — це чітке розуміння подальшого розвитку подій. Навчені минулим спільним життям люди завжди усвідомлюють, чого хочуть від нових відносин, рідко помиляючись у виборі другої половинки.

Хворобливе розлучення призводить до того, що люди починають цінувати відносини, хоча і бояться повторних помилок. До створення повторного союзу завжди підходять більш усвідомлено, терпиміше ставляться один до одного, закриваючи очі на недоліки.

Після невдалих стосунків зникають ілюзії, що людину можна змінити, тому сварок і скандалів на цьому ґрунті бути просто не може. Якщо вже людина від природи жадібна, то вона вже ніколи не стане щедрою. І з цим доводиться змиритися. Мрії про ідеальні стосунки бувають тільки у тих, хто перший раз одружується. Насправді таких відносин не існує, як не буває принців, Попелюшок, фей і т. д.

Мінуси

До недоліків другого шлюбу приєднується багаж спогадів про невдалі стосунки, позбутися якого неможливо. У нове життя переносяться всі звички та очікування. Нелегко звикнути до недоліків та звичок нового партнера, постійно порівнюючи минуле життя з нинішнім. Основна помилка — дорікати нового партнера, вказуючи на те, що попередник був у чомусь кращим. Приміром, із задоволенням ходив в кіно на мелодрами щонеділі, дарував раз в місяць орхідеї, або постійно говорив компліменти.

У деяких випадках повторний шлюб укладається із-за спонукання помститися колишньому партнерові. Тоді новий супутник життя стає всього лише зброєю помсти. Або ж нові відносини створювалися тільки тому, щоб забути про старі. У підсумку вони непомітно перейшли на новий рівень, дійшло до укладення шлюбу, який теж виявиться недовгим.

Більшість сімейних пар заводять дітей у перші роки спільного життя, а після розлучення діти залишаються частиною життя, навіть якщо живуть з іншим партнером. Дітям необхідно приділяти увагу і допомагати матеріально, що не завжди подобається новому партнеру.

З роками стає складно коригувати свою поведінку, змінювати звички, підлаштовуватися один під одного. Якщо після першого весілля цей процес проходить м'яко і не сильно помітно, то другий шлюб укладається в більш зрілому віці, коли вже зовсім не хочеться в собі щось міняти. Та й вимоги до партнера значно посилюються.

Джерело