ДПСУ попередила про зміни у перетині кордону

ДПСУ попередила про зміни у перетині кордону

Фото: facebook.com/DPSUkraine В Україні можуть змінитися правила виїзду за кордон. Зміни пов’язані із новим законом про мобілізацію

Щоденно прикордонники відмовляють у виїзді за межі нашої країни близько 120-150 особам, які не підпадають під категорію пропуску і не мають необхідних документів, які дають право на перетин кордону.

Найближчим часом варто очікувати змін у правилах перетину кордону, які має розглянути і затвердити уряд. Це пов’язано з ухваленням нового закону про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня. Про це у неділю, 5 травня,  в ефірі телемарафону розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Він зауважив, що зміни у правилах перетину кордону стосуватимуться тих осіб, які матимуть відсрочку. 

“Станом на цей день змін до правил немає. Звісно, що є новий закон про мобілізацію, є певні зміни в статтю щодо тих осіб, які матимуть відстрочку. Тому, можливо, варто очікувати, що будуть зміни у правила перетину кордону, які має розглянути і затвердити уряд”, – зазначив представник ДПСУ.

Він додав, що наразі перетин кордону здійснюється за старими правилами. 

“Щоденно ми відмовляємо у виїзді за межі нашої країни близько 120-150 особам, які не підпадають під категорію пропуску і не мають необхідних документів, які дають право на перетин кордону. Варто дочекатися змін, якщо такі будуть прийняті, і вже більш предметно тоді говорити про власне зміни, нові категорії, або якісь інші умови перетину кордону. Але не варто очікувати, що це будуть якісь кардинальні зміни щодо правил перетину кордону”, – підкреслив речник.

Новий закон про мобілізацію, який набуває чинності 18 травня 2024 року, передбачає й те, що оновити свої дані в ТЦК мають і жінки – медики і фармацевти, які перебувають на військовому обліку. 

Джерело