Допомога США: сенатор назвав можливі терміни

Допомога США: сенатор назвав можливі терміни

Фото: Getty images Сенатор Ліндсі Грем відвідав Київ

Сенатор-республіканець Грем вважає, що шлях розв’язання проблеми з допомогою США для України можуть знайти вже цього тижня. Однак ймовірно це буде кредит, а не пряма допомога.

Спікер Конгресу США Майк Джонсон зараз шукає шлях забезпечення ухвалення Конгресом законопроєкту щодо американської допомоги Україні. Можливим варіантом може бути надання допомоги у вигляді безвідсоткового кредиту, а не у формі гранту, як це було раніше. Про це на брифінгу у Києві в понеділок, 18 березня, заявив сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем, передає РБК-Україна.

“Я розмовляв зі спікером до того, як приїхав сюди. Він намагається знайти спосіб просунути допомогу Україні. Я думаю, що ідея кредиту буде досить популярною. Не лише серед республіканців, а й серед демократів”, – сказав Грем.

Також він багаторазово наголосив, що ідея допомоги у формі безвідсоткового кредиту користується підтримкою експрезидента Дональда Трампа.

“70% сенаторів-республіканців розуміють необхідність допомагати Україні”, – додав сенатор.

Грем висловив сподівання, що відповідний проект зможе пройти Палату представників “найближчими днями, не тижнями”.

“Я сподіваюся, що ми знайдемо шлях вперед щодо пакета додаткової допомоги (Україна, – ред.) цього тижня, як тільки приймемо наш власний бюджет”, – зазначив Грем.

Під час брифінгу сенатор постійно наголошував, що він підтримує надання допомоги Україні, але при цьому наголосив і на необхідності врахувати інтереси американських виборців, а саме у питанні зміцнення кордону з Мексикою та міграційної кризи.

Раніше в Пентагоні заявили, що законопроєкт, який передбачає виділення Україні суми у понад $60 млрд буде кращим способом допомогти, ніж пропозиції виділити їй замість цього гроші в кредит, оскільки Україна зараз перебуває у війні, тож вочевидь, їй буде дуже важко повернути ці кредити.

Джерело