До чого сняться колишні — тлумачення від сомнолога

Сни мають безпосередній зв'язок з тим, що відбувається у людини на душі.

Можливо, сон про колишнього — це ще не кошмар, але прокидатися від такого зазвичай неприємно. І це недарма — тут і справді є про що задуматися. За словами сомнолога і автора книг про сновидіння Лорі Левенберга, такий сон не обов'язково відображає те, що відбувається між вами, а скоріше те, що відбувається у вас на душі, інформує Ukr.Media.

Хочете знати більше про значення снів про колишнього і їх зв'язок з тим, що відбувається у вашому житті прямо зараз? Ознайомтеся з дюжиною пояснень від знавця науки сну:

Якщо вам приснився об'єкт вашої першої любові

Це може бути хтось, хто був у вашому житті років 10 і навіть 20 тому, але все ще є уві сні. "Перше кохання сниться не тому, що ви сумуєте за тим, у кого були закохані, — пояснює Левенберг. — А щоб нагадати про чудові супутні почуття: хвилювання, збудження, метелики в животі, бажання завжди бути разом. Об'єкт першого кохання проєктує ці почуття в психіці, і тому буде снитися, коли, наприклад, ваші нинішні відносини втратили колишню пристрасть, або коли ви засиділися на самоті. Так підсвідомість нагадує, що ви здатні відчувати, і м'яко підштовхує вас до того, щоб знайти того, хто допоможе повернути ці емоції або зробити щось для підзарядки існуючих відносин".

Якщо ви бачите уві сні того, з ким розлучилися зовсім недавно

Це означає, що підсвідомість намагається допомогти пережити подію. Подумайте, який осад від пережитого роману штовхає вас вперед, натякаючи, що минуле варто залишити позаду. "Яким був ваш розрив? — підказує Лорі навідні запитання. — Ви раді, що все закінчилося, чи хотіли б знову бути разом? З чим пов'язані ваші думки про це? З надією? Гнівом? Почуттям провини? Розібравшись у причинах, вам буде легше звільнитися від нав'язливих спогадів — нехай навіть заради цього доведеться зустрітися з колишнім для серйозної розмови".

Якщо приснилося, що він просить вибачення або вмовляє знову зійтися

"Я часто чую, що ті, хто пережив розставання, бачать уві сні, як колишній зізнається у коханні, благає його пробачити і знову бути разом, — пише Левенберг у своїй книзі. — Часом це виглядає настільки реалістично, що ви пробуджуєтеся з думкою: "Але ж це і правда можливо! Він дійсно хоче мене повернути". На жаль, правда в тому, що цього хоче не він, а ви. Це ви наполегливо мрієте про це, соромлячись зізнатися самим собі, що ніяк не скасуєте уявні прогони сценарію "як би це могло бути". А це, однак, єдиний вірний шлях до "одужання".

Якщо уві сні колишній кидає вас

Хоча цей сон з розряду сумних, він має позитивний вплив. Почувши від нього: "я йду", коли ви пристрасно хочете, щоб він залишився, знайте, підсвідомість знову ж намагається повернути вас до реальності. Тлумачте цей сон, як розмову з самою собою: те, що говорить ваш екс, ви повинні сказати собі — твердо і рішуче.

Якщо ви побачили уві сні те, що дратувало в колишньому

"Підсвідомість зберігає все і нічого не забуває, — наполягає Левенберг. — Якщо новий бойфренд чимось схожий на колишнього, чиї не дуже позитивні звички стали причиною розлуки, підсвідомість знайде спосіб звернути увагу на наявну проблему". Можливо, ваш екс курив, а нинішній партнер не курить, але любить випити або має якусь іншу шкідливу звичку. Що ви відчували, коли прокинулися? Роздратування? Досаду? Тоді це точно попередження.

Якщо уві сні він знову розлучився з вами

Спочатку треба з'ясувати, як давно стався розрив. Якщо це сталося тижні або місяці тому, сон говорить про те, що ви все ще переживаєте — є травма, яку складно вилікувати, прокручуючи те, що трапилося знову і знову. Але якщо це було давним-давно і ви все ще бачите уві сні, як колишній іде від вас, потрібно запитати себе, що відбувається у вашому житті прямо зараз. Може, вам відмовили в новій посаді? Або ви не отримали очікувану похвалу за виконану роботу? Чому ви відчуваєте себе відкинутими або кинутими прямо зараз?

Якщо вам приснилося, що колишній у небезпеці, а ви намагаєтеся його врятувати

"Це може бути пов'язано з тим, що відносини дали вам цінний урок, який слід врахувати на майбутнє, — пояснює експерт. — Щось з минулого слід "врятувати", тому що це вам на користь". Наприклад, пережите допомогло вам стати сильнішими та впевненішими, і підсвідомість спонукає вас використовувати ці якості.

Якщо приснилося, що він у небезпеці, а ви і не думаєте його рятувати

Левенберг наполягає, що це хороша ознака того, що ви позбавляєтеся від хворобливого переживання з приводу того, що вас відкинули: "Небезпека, через яку проходить колишній, — ваша власна психіка в пошуках позбавлення від минулого, за яке ви так вперто тримаєтеся".

Якщо уві сні ви вбиваєте свого колишнього

Цей сон теж радує Лорі Левенберг: "Вважайте його знаком, що пора зробити все від вас залежне, щоб покласти край будь-якій образі або розчаруванню, які залишилися на душі".

Якщо сниться, що колишній убиває вас

Якщо сниться, що герой пережитого роману вбиває вас, подумайте, як розставання вплинуло на вас особисто.

Якщо уві сні ви проводите час з сім'єю колишнього

"Це дуже типове явище. Коли курець зі стажем кидає курити, йому сниться, що він усе ще курить, — пише сомнолог. — Повсякденний і комфортний побут, до якого ви звикли, випарувався разом з колишнім. Згодом подібні сни зійдуть нанівець, а на зміну колишньому побуті і звичкам прийдуть нові".

Узагальнюючи сказане, знаменитий сомнолог нагадує, що сни про колишніх не обов'язково означають, що ви ще живете у владі почуттів. Герої минулих романів з'являються уві сні, щоб доставити повідомлення, яке вам треба отримати саме зараз — так ваше минуле формує сьогодення. Сни про колишніх нагадують: щоб нинішні і майбутні відносини були міцними і щасливими, потрібно позбутися від випробуваного негативу, при цьому не забуваючи про пережиті уроки.

Джерело