Для українських військових розробили мобільну вогневу точку

Учасники вітчизняного оборонного кластера Brave1 створили рухому вогневу точку UTE MT-1.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у Telegram.

«Компанія Ukrainian Technical Equipment розробила рухому вогневу точку UTE MT-1, на яку встановлюється крупнокаліберний кулемет. Перевага рухомої вогневої точки в тому, що нею можна керувати дистанційно, а це збереження життя військових», — йдеться у повідомленні.

За словами міністра, дослідний зразок враховує вимоги військових. З очевидних переваг розробки — малопомітна, прохідна й легка, тобто її просто перевозити бусом чи пікапом, куди вона заїжджає власним ходом.

Довідково. Brave1 — це кластер для розвитку військових технологій в Україні, заснований Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил України, Радою національної безпеки і оборони, Міністерством стратегічних галузей України, Міністерством економіки України. 

«Вже є відгуки й рекомендації за результатами випробувань на полігонах. Зараз проєкт отримав грант від Brave1 на виготовлення двох удосконалених зразків. У планах розробників — установити на точку іншу зброю та перевірити роботу нових режимів зв’язку», — додав Михайло Федоров.

Нагадаємо, Міністерство оборони оголосило про проведення Хакатону щодо вдосконалення безпілотних систем.

Джерело