Для рф втрата катера «івановєц» є суттєвою, оскільки у складі їх флоту таких катерів всього три — ВМС

Для російських окупантів втрата ракетного катера «івановєц» є суттєвою, оскільки у складі чорноморського флоту рф таких катерів всього три.

Про це повідомляють Військово-Морські Сили ЗСУ.

«Це досить суттєва втрата, враховуючи наявність всього трьох таких катерів проєкту 1241.1 у складі чорноморського флоту рф і озброєння, серед якого протикорабельні ракети типу «Москіт» з дальністю до 130 км», — йдеться у повідомленні.

У ВМС ЗСУ нагадали, що у ніч на 1 лютого сили Головного управління розвідки Міністерства оборони України в західній частині тимчасово окупованого Криму знищили ракетний катер російських окупантів 41-ї бригади ракетних катерів, який ніс бойове чергування, охороняючи пункт базування у Новоозерному.

«Ця операція — чергове нагадування російським загарбникам, що безкарно перебувати на території раніше окупованих об’єктів у Криму є шкідливим для їхнього здоров’я», — наголосили у командуванні.

Наразі тривають пошуково-рятувальні роботи. З огляду на штатну кількість особового складу в 40 моряків, наслідки скорочення корабельного складу рф є теж суттєвими.

Зазначається, що це не перші втрати ворога у вказаній бригаді. Раніше спільними зусиллями Служба безпеки України та ВМС ЗС України пошкодили малий ракетний корабель проєкту 1239 «Самум».

Як повідомляла АрміяInform, у ніч з 31 січня на 1 лютого 2024 року воїни спецпідрозділу «Group 13» Головного управління розвідки Міністерства оборони України знищили ракетний катер «івановєц» чорноморського флоту рф.

Джерело