Дієтологи назвали продукти, які небезпечно їсти після закінчення терміну придатності

Бережіть здоров'я, не ігноруйте поради фахівців.

Існує ряд продуктів, які краще викинути після закінчення терміну зберігання. Наприклад, до таких продуктів відноситься незаморожена риба і фермерська кисломолочна продукція. Однак є й такі продукти, які можуть зберігатися довше зазначених на упаковці термінів. Про це розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media.

За словами фахівців, деякі молочні продукти можна вживати після закінчення терміну придатності.

Якщо молоко незбиране і воно почало бродити, його можна з'їсти у вигляді кислого молока. Кисле молоко може бути молоде, приємне на смак, а далі буде з кислинкою, але все одно людина не отруїться. Те ж саме з кефіром: молодий кефір проноситиме, а міцніший — матиме закріплюючу дію, — зазначили дієтологи.

Зворотна ситуація — з натуральною кисломолочною продукцією. Куплені на ринку фермерський сир або сметана довго не зберігаються і здатні викликати отруєння в разі вживання простроченого продукту. Те ж саме стосується свіжих сирів на кшталт моцарели, зазначили фахівці.

Вживання простроченої риби також може бути небезпечне наслідками, зауважили лікарі.

З рибою все складно, тут ризикувати не варто, якщо вона не заморожена. У рибі і морепродуктах дуже швидко з'являються токсини, буде важке отруєння. Навіть іноді буває, що термін придатності не вийшов, але неналежне зберігання може призвести до серйозних отруєнь, — попередили експерти.

Продукти у вакуумній упаковці і консерви мають запас по терміну придатності, але важливо дотримуватися всіх умов зберігання, підкреслили лікарі.

У продукту у вакуумній упаковці є термін придатності, але якщо він зберігався правильно, цей термін може бути збільшений на день-два. Те ж саме з консервами: якщо вони зберігаються три роки, то нестрашно, якщо місяць ще полежать. Але іноді буває, що продукти зберігаються з порушеннями: наприклад, у вакуумній упаковці лежать в теплі. Не можна їсти консерви, які зазнали ударів, навіть у межах терміну придатності, — пояснили дієтологи.

М'ясо або курку можна покласти в морозилку, там вони збережуть свої властивості до пів року. Однак краще не класти їх на останніх термінах: невідомо, чи дотримувалися умови зберігання в магазині. Якщо вони не дотримувалися, м'ясо може зіпсуватися навіть в холоді, попередили дієтологи.

Джерело