Десять ознак морального тиску в сім’ї з боку чоловіка

Головні ознаки, які вказують на те, що ваші відносини токсичні.

Навіть якщо ваш чоловік гарний як бог, багато заробляє, дарує вам шикарні подарунки, це ще не означає що треба терпіти погане до себе ставлення. Чоловік може бути хороший у всьому, але якщо він застосовує до вас моральне або фізичне насильство, його вже не можна назвати чоловіком. Якщо з фізичним насильством все зрозуміло — це побиття, то моральне насильство — більш тонкий момент, інформує Ukr.Media.

Якщо вам здається, що ваш партнер застосовує до вас непорядні методи "виховання", не чекайте, поки станеться щось страшне. Якщо ви звикнете до такого формату відносин, то звикнете до постійного пригнічення. В результаті ви просто втратите себе і свою самооцінку.

Якщо ви не впевнені, чи піддає ваш партнер вас моральному насильству, дізнайтеся про головні ознаки, які вказують на те, що відносини токсичні і потребують коригування.

Ознаки морального насильства

Ізоляція

Чоловік робить все для того, що б ви як можна рідше спілкувалися зі своїми родичами і друзями. У якийсь момент ви розумієте, що все ваше життя — це тільки робота й спілкування зі своїм благовірним.

Ви не маєте права ставити пароль на свій телефон і ноутбук

Ваш партнер може в будь-який час прочитати усі ваші особисті повідомлення. Коли вам дзвонять по роботі колеги або подруги, чоловік просить поставити телефон на гучний зв'язок.

Можливо, у партнера є коханка, або навіть декілька

Навряд чи він говорить про свої зради відкрито. Але якщо ви спробуєте натиснути на нього, він скаже, що ви все придумали, і стане вас висміювати. Але може поступити і по-іншому — сказати, що ви самі у всьому винні і що від гарних жінок чоловіки не гуляють.

Він вас не поважає

Ваші досягнення в сім'ї принижуються, а його навіть маленькі заслуги зводяться в ранг подвигів. Навіть якщо ви працюєте, займаєтеся будинком і дітьми, вас вважають неробою, поганою господинею і взагалі нікчемною жінкою.

Моральний ґвалтівник намагається обмежувати свою дружину завжди і в усьому

Можливо, у вас спільний бюджет, але брати звідти гроші має право тільки він. Вам же доводиться звітувати за кожну витрачену копійку, але спочатку цю копійку потрібно випросити у чоловіка.

Він має право робити все, що захоче

А у вас такого права немає. Ви повинні завжди говорити йому про те, де були і що робили. Зазвичай такі чоловіки встановлюють на телефони своїх жінок спеціальні програми, за якими можна встановити місцезнаходження людини в будь-який момент часу.

Ревнощі

Зазвичай чоловіки, які застосовують моральне насильство до своїх жінок, дуже не впевнені в собі. Такий партнер буде ревнувати вас до кожного стовпа. Вам доведеться спостерігати сцени ревнощів, навіть якщо ви не даєте жодного приводу сумніватися у вашій вірності.

Він завжди шукає винних і знаходить їх у вашій особі

Якщо у нього поганий настрій, причина у вас — ви не так подивилися, чи не так відповіли, та й взагалі все робите не так.

Права голосу у вас в будинку немає

Варто вам спробувати висловити свою думку, вам одразу закриють рот. Ні, бити вас не будуть, але дадуть чітко зрозуміти, що ви поводитеся смішно і безглуздо, а всі ваші доводи дурні і не обґрунтовані.

Якщо ви знаходитесь в таких токсичних відносинах і терпите моральне насильство стосовно себе, згадайте, навіщо ви почали зустрічатися з цим чоловіком. Напевно ви хотіли стати щасливою, коханою і бажаною. Не терпіть такого до себе ставлення. Поговоріть з партнером, запропонуйте йому сходити на консультацію до сімейного психолога. Якщо він погодиться, значить, у ваших відносин ще є шанс.

Джерело