CNN пояснили, чому РФ атакує українську енергетику навесні

CNN пояснили, чому РФ атакує українську енергетику навесні

Фото: ГСЧС (иллюстрация) Росія відновила масовані обстріли критичної інфраструктури країни

Росія відновила масовані обстріли критичної інфраструктури країни. Цього разу удари наносяться не в найхолоднішу пору року, як очікувалося раніше.

У Росії є дві причини бити по українській енергетичній інфраструктурі саме навесні. Про це у неділю, 14 квітня, пише CNN з посиланням на українських фахівців.

Зокрема, директор київського Центру досліджень енергетичної промисловості (EIRC) Олександр Харченко вважає, що країні-агресору потрібно було накопичити зброю і зібрати необхідні розвідувальні дані для цих ударів.

“Ця стратегія явно готувалася довго, вони витратили багато часу на її розробку, вони явно збирали розвіддані і дуже ретельно готувалися до цих атак”, – сказав він журналістам.

Президент аналітичного центру з питань енергетики DiXi Group Олена Павленко припустила, що Москва чекала, коли електростанції будуть менш захищені засобами протиповітряної оборони. За її словами, ворог очікував коли навесні Україна перемістить частину ППО від енергооб’єктів ближче до лінії фронту.

“Це не помилка, це просто розстановка пріоритетів. Ми подумали, що якщо зима закінчиться, то, можливо, ми зможемо використовувати систему ППО в інших місцях”, – сказала вона.

Нагадаємо, вночі 11 квітня Росія атакувала об’єкти енергетичної інфраструктури у чотирьох областях України – Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській областях. Зокрема війська країни-агресора повністю зруйнували Трипільську ТЕС на Київщині

Головна на Київщині. Ліквідація Трипільської ТЕЦ

Джерело