Цими 10 принципами ніколи не варто жертвувати заради того, щоб бути поряд з коханою людиною

Не варто заради відносин жертвувати цінними для себе речами.

Навіть якщо вам здається, що так потрібно. Навіть якщо він наполягає. Навіть якщо ви його дуже кохаєте, інформує Ukr.Media.

Внутрішня свобода

Це найголовніший принцип, яким не можна жертвувати ніколи. Неважливо, хто або що зазіхає на вашу внутрішню свободу, ви не повинні поступатися. Тому що інакше крах неминучий: рано чи пізно, так чи інакше, але відсутність внутрішньої свободи приведе вас до важкої залежності. І зовсім неважливо, від кого. Ваш милий може бути чудовою людиною, він може співпадати з вами на 100 % і гарно вас відчувати, але це буде вже неважливо. Тому що залежність руйнує.

Зовнішність

Ви — це ваше тіло. Рано чи пізно ми усі приходимо до цього висновку і припиняємо ґвалтувати себе та вписувати у вигадані стандарти. Чим ви сильніші й вільніші, тим швидше приймете себе. Це не означає, що ви припините доглядати за собою. Навпаки, це означає, що ви почнете доглядати за собою з любов'ю. Покращувати і берегти те, що вам у собі подобається. Не ламати у собі те, що не подобається комусь іншому. Тому що це теж шлях саморуйнування.

Ви напевно заперечите: а як тоді, мовляв, прохання коханого чоловіка? Ви ж теж не хочете, щоб він відрощував пивний живіт і бороду, якщо ви покохали його струнким, підтягнутим і гладко поголеним. Усе вірно: ми можемо висловлювати свої бажання коханим. Але ми не можемо примушувати їх до виконання. Ви можете змінювати себе заради чоловіка у тому разі, якщо зміни не викликають внутрішнього протесту. Якщо ви брюнетка і відчуваєте себе такою собі Кармен, а ваш милий наполягає на тому, щоб ви перефарбувалися і стали такою собі Мерилін — у вас все одно нічого не вийде. Ваш зовнішній вигляд не може конфліктувати з внутрішнім світом. Якщо ви спробуєте жити у цьому конфлікті — ви почнете себе ненавидіти. І чоловіка, до речі, теж.

Справжня дружба

Чим старшими ми стаємо, тим менше по-справжньому близьких людей залишається поруч з нами. Це просто такий життєвий закон: поки ми юні, ми відкриті усьому новому і готові приймати дуже багато. З віком ми стаємо консерваторами і прагнемо до комфорту. А комфортно нам може бути тільки з тими людьми, яким не треба нічого пояснювати. Так, звичайно, трапляються збіги, і ви можете знайти нового близького друга просто тому, що життя несподівано звело у одному просторі двох дуже схожих людей. Але це, все ж таки, рідкісна випадковість. Здебільшого з нами залишаються старі, перевірені роками друзі. І від них ніколи не можна відмовлятися. Якщо чоловік наполягає на розриві з вашою близькою подругою — краще розірвіть відносини з чоловіком. Він не кохає вас. Ніхто не бажає своїм коханим страждань, болю і втрат.

Самоконтроль

Ви — доросла жінка. Ви контролюєте своє життя. Усі важливі рішення щодо власної персони приймаєте ви і тільки ви. Чудово, коли поруч з вами люблячий чоловік, який завжди готовий допомогти: порадити, підтримати, зробити разом з вами те, на що вам з якихось причин важко зважитися. Саме це, власне, ми і шукаємо у відносинах. І це дуже гарно — доти, поки партнер не намагається вирвати у вас з рук пульт керування вашим життям. Він повинен залишатися у вас.

Фінансова незалежність

Якщо ви хочете мати дітей, вам, швидше за все, доведеться тимчасово втратити фінансову незалежність — на тому етапі, коли діти будуть маленькими, і поєднувати роботу та материнські обов'язки буде дуже складно. Це, взагалі, цікавий досвід, у тому разі, якщо у вас є надійний партнер. Але не можна погоджуватися на роль "мужньої дружини", яка сидить вдома і повністю залежить від заробітків чоловіка. Якщо, звичайно, у вас немає пасивного доходу (наприклад, ви здаєте квартиру). Фінансова залежність просто важка, якщо ви відповідаєте тільки за себе, і буквально злочинна, якщо у вас є діти. Навіть якщо чоловік цінує вашу домашню працю і оплачує її, якщо ви не відчуваєте залежності, ви все одно повинні самі заробляти. Тому що життя — непередбачувана річ. Завтра ваш милий може піти. Захворіти. Померти. Його гроші, від яких ви були залежні, зникнуть миттєво. Що ви тоді будете робити?

Особистий простір

Кожна людина потребує особистого простору, кожному з нас потрібна можливість іноді залишитись на самоті. Якщо ви є мешканками мегаполісу, ви потребуєте цього удвічі більше — ваша психіка піддається щоденним атакам: забагато людей, забагато шуму, занадто тісно. Ви весь час у напрузі, до якої вже звикли, і не помічаєте її. Але рано чи пізно хронічний стрес дасть про себе знати — і ви захворієте. Вам необхідно іноді залишатися на самоті: вимкнути комунікацію і перепочити. Жертвувати цим не можна ніколи. Просто тому, що інакше ви зламаєтеся.

Ваше тіло — ваша справа

Мова не про зовнішність, а про вашу репродуктивну систему. У той момент, коли чоловік і жінка вирішують перейти до інтимних стосунків, вони разом йдуть на ризик. Чоловік ризикує тією свободою, яка є у бездітної людини. Ви ризикуєте здоров'ям і навіть життям. Тому що саме ви виношуєте і народжуєте (або не народжуєте — як оберете). Ви ризикуєте набагато більшим. Саме тому ви обираєте метод контрацепції. Ви плануєте вагітність. Ви вирішуєте, скільки дітей у вас буде і коли. Чоловік має дорадчий голос, ви можете брати його до уваги, а можете не брати. І це не означає, що відповідальність несете лише ви.

Бажання і мрії

Те, про що ви мрієте, має залишитися з вами. Якщо чоловік не поділяє ваші бажання, він має право не допомагати вам у їх виконанні. Але не має права заважати. Відносини — це щоденний компроміс. Ви обидва будете відмовлятися від чогось важливого, просто тому що вас тепер двоє, і ви хочете гармонійних відносин. А вони неможливі без компромісу. Кожен від чогось відмовиться — заради загальної користі. Але відмовлятися і жертвувати — різні речі. Те, що для вас по-справжньому є важливим, має залишатися з вами. Тому що у іншому разі це будете вже не ви.

Звички і радощі

Наш мозок — досить ледачий орган: він звикає до певної схеми і намагається її повторювати, щоб не витрачати ресурс на створення нової схеми. Саме тому нам настільки важко відмовлятися від звичок, поганих у тому числі. Тому що вони, як не дивно, роблять нас щасливими. А ще у нас є свої маленькі радощі. І вони роблять нас удвічі щасливішими. А щастя — це лише хімія, але хімія дуже тонка: якщо позбавити себе радощів, то перетерпіти і звикнути до цього не вийде. Мозок "зламається". Це називається депресією і призводить до сумних наслідків. Навіть до летального результату. Тому якщо для щастя вам потрібен котик — нехай у вас завжди буде котик. Навіть якщо він усе життя буде псувати вашому коханому взуття. Цей котик не просто зла грудка шерсті. Він — ваше джерело сили.

Незалежність

І ось, до речі, про котиків: у мережі дуже багато жартують про "сильну і незалежну жінку", яка живе з сорока кішками, і більше у неї нічого немає. Немає відносин, немає сім'ї, немає чоловіка поруч. "Це жахливо!" — говорять нам мережеві жартівники. "На вас це чекає!" — погрожують вони. У нас є питання: на вас це чекає, якщо — що? Якщо будете сильними і незалежними? Тобто, міркуючи логічно, ми прийдемо до висновку, що чоловіки полюбляють слабких і залежних. І, якщо хочете особистого щастя, треба такими стати.

Але це не так. Слабкі і залежні не цікавлять нікого. З них кепкують. Жінка, нездатна бути сильною і незалежною, потрібна тільки абьюзерам. Це дуже зручна жертва, яка ніколи нікуди не дінеться, з якої можна буде безкарно знущатися, поки вона не зламається остаточно. Чоловік з нормальною психікою хоче бачити поруч жінку, а не жертву, не залякану істоту, нездатну про себе подбати. Тому якщо ви відчуваєте, що на вашу незалежність зазіхають — використовуйте силу, яка у вас є. Використовуйте для того, щоб не жертвувати найголовнішим.

Джерело