Ці 9 конфліктів має пережити кожна закохана пара

Деякі конфлікти є корисними для пари.

Любовні відносини часто сприймаються людьми як щось прекрасне. Але конфлікти — невід'ємна частина будь-яких відносин. І саме те, як родина проходить через них, визначає їх міцність і психічну стійкість партнерів, інформує Ukr.Media.

Спочатку партнери, які захоплені почуттями, впиваються один одним, насолоджуючись цим. Однак ці прекрасні миті досить швидко добігають кінця, щойно закохані зустрічаються з побутовими питаннями і поділом обов'язків. Причому такі проблеми не вирішуються швидко і повторюються знову й знову, з кожною кризою, через яку проходить будь-яка пара у відносинах: від простих залицянь до сумісного проживання, народження дитини, смерті родичів і власного старішання. Ми розглянемо основні причини, через які вам рано чи пізно доведеться з'ясовувати стосунки зі своєю половинкою:

Побутові сварки

Напевно найбільш частою причиною для сварок є побутові умови. І, дійсно, варто коханцям розділити спільне житло, як у кожного з них починає вставати ряд питань: "Він постійно розкидає шкарпетки вдома!", "Вона готує неправильно!", "Він не прибирає за собою ліжко!", "Вона постійно забиває раковину своїм волоссям!", "Він вважає, що прасувати одяг повинна саме я!", "Вона постійно перекладає мої речі!".

Насправді основна причина таких сварок — це необ'єктивні проблеми одного з партнерів. Не існує збірника правил, за якими саме жінка повинна робити прибирання або саме чоловік повинен лагодити кран. Ніде не написано, що після роботи необхідно ще й займатися приготуванням їжі, і ніхто не скаже, як саме повинні розташовуватися речі. Причина полягає у дитячих патернах поведінки: якщо мама чоловіка готувала суп саме певним чином, то він завжди буде звинувачувати дівчину у тому, що вона не вміє готувати. Якщо ваш батько був хатнім майстром, то ви напевно захочете звинуватити свого коханого у "безрукості", тому що він не зміг самостійно полагодити посудомийну машину. На жаль, середовище, у якому ми виросли, заганяє нас у досить жорсткі межі, вихід за які часом є дуже складним.

Рішення

Потрібно спокійно і заздалегідь домовлятися про поділ обов'язків, ну і, звичайно, йти на певні поступки своєму партнеру.

Грошові сварки

Звичайно, другою за поширеністю причиною для сварок є гроші. Причому, комплекс проблем простягається від загальної бідності родини до поділу бюджету між чоловіком та дружиною А у якості причин, крім дитячого виховання, постають і певні соціальні стереотипи у стилі "чоловік повинен заробляти, причому, заробляти багато". Звідси й конфлікти: "Ти усе витрачаєш на себе, ані копійки не приносячи у родину!"; "Подивися, як живе Люська, чоловік їй нову шубу купив!"; "Чому я повинен працювати, а ти — ні?!"; "Подивися, скільки ти за минулий місяць витратила з картки?!"; "Ти знала, що я мало заробляю, навіщо тоді взагалі вийшла за мене, якщо тебе це не влаштовує?!".

Рішення

Вирішувати подібні проблеми необхідно заздалегідь, попередньо визначаючи для себе рівень необхідного доходу, як свого, так і своєї другої половинки. Безумовно варто укладати шлюбний договір з розподілом обов'язків щодо заробітку. А перед тим, як завести дитину, рекомендуємо замислитися, чи дійсно ви на даному етапі будете готові забезпечувати її повною мірою.

Особистісні сварки

Хоча ми спочатку без тями від партнера, з плином часу наші звичаї стримують свій запал, і ми починаємо помічати, що він ідеальний не у всьому. Це пов'язано не лише з індивідуальними особливостями особистості кожної людини, але й з динамікою відносин: на самому початку ми завжди прагнемо справити ідеальне враження, але з розвитком відносин ми просто звикаємо до партнера і починаємо менш дбайливо до нього ставитися. Нам здається, що тривалий час відносин дає нам певний кредит довіри і тому ми можемо робити будь-що. Ще гірше справи йдуть зі шлюбом, який не дає можливості просто взяти і розійтися, тож деякі жінки просто припиняють піклуватися про свою зовнішність, вважаючи, що їх борг щодо шлюбу і народження дитини виконаний, а деякі чоловіки дозволяють собі забагато, аж до зрад або насильства у бік дівчини.

Однак не менш важливими є й особистісні якості людини. Те, що на початку нам здається милим, поступово починає дратувати. Ореол ідеальності спадає, грубий чоловік, який раніше здавався дівчині брутальним, тепер просто виступає як звичайний грубіян; а яскрава дівчина, яка раніше приваблювала своєю поведінкою, тепер здається звичайною істеричкою. Треба розуміти, що усі ми відрізняємося за своїми вродженими і набутими якостями, за своїм темпераментом і характером, за особливостями виховання і соціальним оточенням, і те, наскільки ми сходимося у цих якостях, є запорукою міцних відносин. Саме тому не варто обирати собі партнера лише через красу або великий гаманець, оскільки такий вибір може перетворитися зовсім не на те щастя, на яке ви чекали.

Рішення

Рішенням даної проблеми є перш за все робота з собою — набуття покірності щодо іншої людини і прийняття її особистісних якостей. І, звичайно, якщо ви маєте намір створювати з кимось відносини, то варто спочатку обирати ту людину, яка підходить саме вам.

Сварки через батьків

Одна з частих причин сварок між закоханими — це найближче оточення, а, зокрема, батьки партнерів. Навіть якщо ви ідеально підходите одне одному і живете мирно, ваші батьки можуть бути не настільки райдужно налаштованими щодо вашої другої половинки. Причин тут безліч: і невідповідність їх власним уявленням про те, якою має бути родина; і переконання у стилі "Мій син / моя донька гідні кращого" (хоча зазвичай думка батьків про свою дитину дещо завищена), і просто старече обурення через власне невдале сімейне життя. У результаті закоханим часто доводиться відчувати на собі вплив "тещ" і "свекрух", який може варіюватися від прихованої пасивної агресії і маніпуляцій, до відкритих скандалів і конфліктів.

Рішення

Треба розуміти, що батьків не вибирають, а ось другу половинку — вибирають, і саме тому ви повинні нести відповідальність за свого партнера й не дозволяти своїм родичам порушувати ваші інтимні кордони. Причому дані межі мають бути позначені досить чітко, хоча б, у територіальному сенсі — звичайно, жити разом з батьками подружжю не варто.

Сварки через вид діяльності партнера

Часто сварки відбуваються через той чи інший вид захоплення партнера або його роботу. "Ти постійно затримуєшся на роботі!", "У тебе зовсім не залишається часу на родину!", "Як я можу тобі довіряти, якщо ти постійно перебуваєш у оточенні чоловіків / жінок?". Зазвичай сварки відбуваються через руйнування очікувань партнерів, коли партнер розповідає про свою сферу діяльності занадто пізно або через те, що один з партнерів очікує, що другий колись відмовиться від своїх занять заради нього. Деякі люди готові лише спочатку терпіти ту чи іншу діяльність партнера, а потім вибухають звинуваченнями (наприклад, коли дівчина працює танцівницею).

Рішення

Причини таких сварок ховаються у невірних очікуваннях, а часто й у недовірі. Тому вирішенням таких проблем є початкове з'ясування подробиць діяльності партнера, і якщо вже ви вирішили довіритися своєму партнеру, то дотримуйтесь цієї позиції до кінця.

Дитячі сварки

Хоча сварки грошового типу і сварки через розподіл обов'язків теж безпосередньо стосуються дітей, безліч сварок відбувається і з інших причин. Сюди зараховуються: ревнощі чоловіка до уваги дружини, яка більшу частину часу приділяє дитині; суперечки з приводу методів виховання; перекидання відповідальності за дитину, особливо у разі "проблемних" дітей; визначення майбутнього дитини з боку батьків.

Рішення

Для запобігання подібних сварок, необхідно, перш за все, щоб самі батьки досягли зрілості і були готові брати на себе відповідальність. Якщо чоловік є інфантильним і звик до того, що про нього постійно піклуються, то він і буде ревнувати, а не любити дитину. Якщо дівчина не змогла відокремитися від батьків, відповідальність за її виховання вона буде перекидати, швидше за все, теж на них. І найголовніше — необхідно давати дитині свободу вибору і дозволити їй самостійно створювати свою долю.

Сварки через переконання

Здавалося б, якщо ви кохаєте людину, яка різниця, у кого і у що вона вірить. Однак це не має значення лише до того моменту, поки віра і переконання не втручаються у звичайне життя. "Треба хрестити дитину", "Варто піти до знайомого екстрасенса — він допоможе". Звичайно, подібні заяви виведуть будь-якого скептика з себе, і зрозуміло, що, якщо цей скептик — один з партнерів у парі — справа закінчиться досить погано.

Рішення

Рішенням у даному разі має бути покірність. Малоймовірно, що ви зможете змінити погляди іншої людини (особливо, якщо вам це не вдалося за перший час спілкування). Тож якщо ці самі погляди ніяк не впливають на ваші відносини, то можна просто не звертати на них свою увагу, а, якщо вони є принципово неприйнятними для вас, то не варто сподівається на щось і набагато легше відшукати собі іншого партнера.

Сварки через спосіб життя

Начебто усе у людині влаштовує, але настільки прикро дивитися як вона знищує своє здоров'я палінням. І настільки неприємно бачити, як чоловік вбиває кращі роки свого життя за комп'ютером, не виходячи на вулицю. Хотілося б, щоб ваш партнер ходив з вами у спортзал. Адже ви кохаєте цю людину і від душі бажаєте їй кращого, але чому ж подібні розмови завжди переростають у скандал…

Рішення

Треба розуміти, що незважаючи на усі ваші добрі наміри, вони є більш егоїстичними, ніж ви вважаєте. А усе через те, що ви намагаєтеся приміряти свої цінності і переконання на іншу людину, щиро вірячи, що те, що добре для вас, буде добре й для неї. Часто така думка не є правильною. Але навіть якщо ваша позиція дійсно правомірна, ви повинні прийняти той факт, що ваша половинка навряд чи колись до вас прислухається і змінить свій спосіб життя просто тому, що ви цього хочете. Зате замість змін ви отримаєте фрустрацію і образи з боку своєї половинки.

Сварки через секс

Найчастіше проблеми у інтимних стосунках у парах замовчуються. Люди соромляться висловлювати свої справжні потреби у інтимній сфері, що потім виражається у надлишку пригніченої агресії, яка пізніше проявляється на побутовому рівні.

Дослідження показали, що багато чоловіків і жінок хочуть урізноманітнити своє життя, і вказують приблизно однакові способи під час анкетування, проте щойно вони повертаються до відносин, то соромляться висловити свої потреби другій половинці, через що страждають. Хоча, звичайно, трапляється й таке, що люди є просто несумісними у сексуальній сфері і хочуть абсолютно різного від неї.

За наявності такої проблеми потрібне втручання фахівця.

Звичайно, існують й інші причини для сварок у відносинах. Однак треба розуміти, що усього цього можна уникнути за рахунок прийняття свого партнера таким, яким він є. Ну а якщо ви все ж таки хочете щось змінити, то перш за все необхідно почати з себе. Лише змінюючи себе, ви зможете змінити усю сімейну систему.

Якщо ж у вас з партнером виникають труднощі на цьому шляху і ви не можете вирішити якісь об'єктивні сімейні проблеми, то варто звернутися до сімейного психолога, який допоможе вашій парі вийти з кризи.

Часто трапляється й таке, що причина проблеми ховається саме у вас, і ви про це знаєте. Ви помічаєте, що неадекватно реагуєте на ті чи інші прояви партнера. Ви спалахуєте агресією, ревнощами і образою у тих ситуаціях, які зазвичай не викликають таку реакцію. І ви розумієте, що незаслужено змушуєте партнера страждати та вже вкотре самі псуєте свої стосунки. Причина таких необґрунтованих реакцій лежить у вашому попередньому досвіді — у тих травмах і установках, які ви отримали під час виховання. Якщо ваш батько зрадив вашу матір, то ви напевно будете постійно відчувати ревнощі. Якщо ж ви рано втратили батьків, то цілком можливо, що зараз перебуваєте у емоційній залежності від іншої людини, яка допомагає вам заповнити втрату. А звідси й істерики за появи мінімальної дистанції між вами.

Подібні проблеми досить легко вирішуються за допомогою гіпнотерапії, яка дозволяє виявити травми минулого і змінити ваше ставлення до коханої людини. У іншому ж лише прийняття і кохання допоможуть вам відчути щастя та подарувати його тому, хто буде з вами поруч.

Джерело