Ці 5 рослин здатні поліпшити роботу вашого головного мозку

Покращити роботу головного мозку можна і за допомогою певних рослин.

Атеросклероз, артеріальна гіпертензія, природне старіння можуть призвести до погіршення розумових здібностей. Для відновлення і підтримання функцій головного мозку можна використовувати не тільки фармакологічні препарати, але і засоби народної медицини, інформує Ukr.Media.

Екстракти деяких рослин входять до складу біологічно активних домішок і лікарських засобів, які вже давно визнані офіційною медициною як засоби проти деменції та інших когнітивних порушень. Давайте з'ясуємо, які лікарські рослини найбільш часто використовують для поліпшення роботи головного мозку.

Гінкго білоба

Гінкго білоба має не тільки давню історію, але і неймовірні лікувальні властивості. Із часів мезозойської ери, гінкго дволопатеве залишився єдиним видом зі свого численного роду, який вижив. Переживши найбільш несприятливі умови на планеті, ця рослина виробила стійкість до грибів, вірусів, паразитів і не піддається хворобам. Гінкго білоба — довгожитель: деякі екземпляри нараховують понад 2000 років.

Екстракт листя гінкго білоба стимулює кровообіг, що допомагає забезпечувати киснем відділи мозку і периферичні ділянки. Завдяки хімічному складу, білоба результативно відновлює судинну систему, кровообіг і пошкоджені тканини. Тому листя цієї унікальної рослини використовують для лікування і профілактики інсультів, хвороби Альцгеймера та інших патологій головного мозку.

Гінкго білоба містить потужні антиоксиданти, які уповільнюють процеси старіння, покращують пам'ять і запобігають наступу деменції. До складу листя у великій кількості входять природні активні сполуки, здатні впливати на ферментативну активність і регулювати складний процес обміну речовин людини. Препарати з екстрактом гінкго білоба називають "ліками проти старості". Їх можна знайти у вільному доступі в аптечній мережі.

Однак у цієї рослини є і протипоказання: захворювання шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, схильність до кровотеч, дитячий вік до 12 років, вагітність і лактація. Особливо не рекомендується приймати засоби з екстрактом гінкго білоба разом з антикоагулянтами і під час підготовки до хірургічного втручання. Це обумовлено здатністю рослини розріджувати кров.

Шавлія лікарська

Назва шавлії походить від латинського слова "salvere", яке означає "рятувати". Ця трава широко використовується у медицині і допомагає впоратися з великою кількістю захворювань.

Шавлія має сильні антиоксидантні і протизапальні властивості. Ця рослина розріджує кров, розширює кровоносні судини і поліпшує кровообіг. Крім того, шавлія є заспокійливим засобом, який допомагає полегшити симптоми депресії і зменшити хвилювання.

Тривалі дослідження властивостей шавлії дозволяють вважати цю рослину корисною для збереження та оптимізації функцій мозку. Шавлія не тільки покращує, але і відновлює пам'ять. Тому для профілактики та лікування деменції, хвороби Альцгеймера буде корисний чай із цією рослиною. У 2001 році Міжнародна організація трав назвала шавлію травою року.

Женьшень

Женьшень — дивовижна лікарська рослина, яка здавна використовується у східній народній медицині як засіб, що продовжує життя. Згідно з легендами, сама природа вказала на це чудодійне коріння, зробивши його на вигляд дуже схожим на фігурку людини. Тому і назвали його "женьшень", що у перекладі з китайської означає "людина-коріння".

Із лікувальною метою женьшень застосовується як стимулюючий і тонізуючий засіб під час фізичної і розумової втоми, при зниженій працездатності, функціональних порушеннях серцево-судинної системи. Препарати кореня женьшеню нормалізують артеріальний тиск, рівень глюкози і холестерину у крові, зміцнюють імунітет, сприяють відновленню після операцій і важких захворювань, а також позитивно впливають на ЦНС: допомагають під час депресії, неврозах і неврастенії.

Дія женьшеню пояснюється його збудливою дією на кору і підкіркові утворення головного мозку, позитивним впливом на формулу крові, стимуляцією тканинного дихання і відновленням серцевого ритму.

Женьшень можна вживати у вигляді чаю, заварюючи його коріння і настоюючи протягом 15 хвилин. Він доступний також у формі таблеток і настоянки.

Елеутерокок

У народній медицині елеутерокок називають "сибірським женьшенем". Обидві ці рослини відносяться до адаптогенів і належать до одного й того ж сімейства Аралієвих. Елеутерокок містить флавоноїди і елеутерозиди, які підвищують фізичну і розумову працездатність, стійкість до несприятливих факторів зовнішнього середовища, послаблюють стресові реакції і стимулюють серцево-судинну систему. Елеутерокок часто приймають спортсмени, оскільки він підвищує витривалість. Крім цього, рослина зміцнює імунітет і навіть має протиракові властивості.

Препарати елеутерококу застосовуються у комплексній терапії для лікування хвороби Альцгеймера, синдрому дефіциту уваги і хронічної втоми. Екстракт коріння цієї рослини покращує кровопостачання головного мозку, сітківки ока і може підвищувати гостроту зору та слуху.

Елеутерокок приймають у вигляді таблеток і настоянки. Ефект від його застосування накопичується поступово, проте зберігається досить довго.

Меліса лікарська

Меліса лікарська вже давно відома як заспокійливий засіб. Вона сприятливо діє на нервову систему, розслаблює її і спонукає до швидкої регенерації клітин. Цю лікарську рослину часто призначають лікарі, якщо у пацієнта депресивних і тривожних станів, проблем із засинанням. Рослина допомагає полегшити головний біль і мігрень, покращує настрій.

Меліса також дуже корисна для посилення когнітивних функцій мозку і покращання пам'яті. Вона полегшує мислення, концентрацію уваги і знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Ця рослина містить речовини, які активізують процес загоєння клітин мозку, зруйнованих наявністю різних дегенеративних процесів.

Регулярне вживання меліси зменшує рівень холестерину у крові, мінімізує ризик появи атеросклерозу і захворювань серцево-судинної системи. Мелісу можна заварювати як чай, а також рекомендують приймати ванни з ефірною олією або відваром цієї трави.

Не тільки лікарські рослини можуть поліпшити роботу головного мозку і запобігти його старінню. Нашому організмові потрібні постійні розумові і фізичні навантаження, повноцінний сон, правильне харчування та комфортна емоційна атмосфера.

Ця стаття має виключно інформаційний характер. Перед використанням інформації, яка зазначена в ній, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело