Позбутися від хвилювання щодо думок людей про себе досить легко.
Якщо ви часто переживаєте про те, що подумають про вас оточуючі, то вас складно назвати незалежною людиною. Насправді дізнатися, що по-справжньому думають про нас інші люди, просто неможливо. А постійно намагатися їм догодити іноді навіть на шкоду собі і власним інтересам шкідливо, інформує Ukr.Media.
Ми зібрали 10 способів, як припинити переживати про те, що думають про вас інші люди, і почати жити так, як хочете саме ви.
Пізнайте себе
Щоб не турбуватися про те, що думають інші люди, важливо навчитися розуміти себе. Замисліться, що для вас є дійсно важливим і цінним, з чим ви ніколи не погодитеся, яка ви насправді.
Щоб сподобатися іншим людям і змусити їх думати про нас добре, ми часто прикидаємося не тими, хто ми є. Але не завжди це йде нам на користь — багато людей з нашого оточення бачать це удавання. Якщо ми переконані у тому, що вважаємо правильним, занепокоєння про те, що скажуть інші, зводиться до нуля.
Дізнайтеся свої "больові точки"
Потрібно вміти помічати моменти, коли ви турбуєтеся про те, що подумають про вас інші люди, і працювати з ними.
Наприклад, ви можете сидіти у офісі і щодня переживати про те, що думають про вас колеги. Або на вечірці вам здається, що усі на вас дивляться лише через те, що з вами щось не те.
Замість того, щоб заперечувати проблему, навчіться "бачити" такі моменти і заспокоювати себе. Прийміть свої почуття, а потім відпустіть їх і перемикніть увагу на щось більш важливе. Спочатку може здаватися, що це по-справжньому важко, але чим більше ви виконуєте таку вправу, тим легше буде переживати моменти занепокоєння. Згодом їх стане менше — мозок буде "переучуватися" сприймати подібні моменти як тригерні, а вам буде легше впоратися з бажанням отримати схвалення від інших людей.
Визнайте, що схвалення інших людей вам насправді не потрібне
Почуття схвалення, яке ми отримуємо від інших людей, триває лише кілька годин. Потім ми залишаємося наодинці зі своїми думками і можемо турбуватися про те, чи правильно ми вчинили.
Чим менше ми шукаємо схвалення у інших людей, тим меншою є тривога щодо того, що з нами щось не те. Ми почуваємося добре незалежно від думки оточуючих. Запам'ятайте, що сподобатися усім просто неможливо. Навчіться бути задоволеною своєю роботою, вчинками, захопленнями і поглядом на життя, і байдуже, скільки людей поділяють з вами вашу точку зору. А ще радіти навіть маленьким перемогам.
Запитайте себе, чи буде це важливим для вас через рік
Ви впустили склянку кави на вулиці, і перехожий "не так" на вас подивився. Ви пожартували у колі друзів, але вони не засміялися і продовжили розмову. Або подруга дивно промовчала, коли ви похизувалися новою сукнею.
Подумайте, чи буде це важливим для вас через рік. Друзі й не згадають про невдалий жарт, перехожий забуде про вас і ваш конфуз через пів години. Необов'язково враховувати думку подруги, якщо сукня вам подобається.
Частіше ставте собі питання, чи буде те, що трапилося, важливим у довгостроковій перспективі, і якщо отримуєте негативну відповідь, змушуйте себе відпускати негативні думки.
Пам'ятайте, що є більш важливі речі
Подумайте, скільки важливого і корисного ви могли б зробити замість того, щоб обмірковувати, які думки у оточуючих у голові. Наприклад, поміркувати над сюжетом оповідання, який давно хотіли написати. Або зателефонувати мамі, щоб поговорити про рецепти для святкової вечері. Або прочитати книгу, занурившись у неї "з головою".
Навчіться робити по-справжньому важливі для вас речі пріоритетом, як і власне життя. Прагнучи сподобатися оточуючим, ми можемо витрачати на це забагато часу і сил. Але не завжди це має сенс.
Припиніть думати, що у інших завжди усе краще
Ми турбуємося про те, що думає про нас інша людина, тому що вважаємо, що вона у чомусь краща або важливіша за нас. У неї може бути успішна кар'єра, великий будинок або чудові відносини. Ми можемо відчувати незручність через те, що у нас немає чогось подібного.
Але якщо ми завжди вважаємо, що хтось обов'язково кращий за нас, ми розвиваємо у собі негативний погляд і занепокоєння. Насправді ми ніколи не дізнаємося "підводне каміння" з життя інших людей і як у них справи йдуть насправді. Тому не варто сприймати чужий успіх або статус у суспільстві як особисту поразку.
Замість того щоб переживати, що подумає про вас "ідеальна" людина, прийміть той факт, що усі ми недосконалі. І це цілком нормально.
Припиніть думати, що усі вас засуджують
Ми можемо турбуватися про те, що подумають інші люди, тому що боїмося осуду. Часто це зустрічається у людей, які виросли у родинах з суворими батьками. Бажання догодити оточуючим закладається у них з самого дитинства, як і інші звички.
Отже, зі страхом осуду потрібно навчитися справлятися, якщо хочете менше турбуватися. Прийміть той факт, що думки у людей різні, як і погляди на речі. І що люди, які засуджують вас, відчувають те ж саме стосовно себе.
Запам'ятайте, що кожен має право на свою думку, але це не означає, що він неодмінно правий.
Розвивайте "товстошкірість" без почуття провини за це
Багато людей відчувають почуття провини, коли ставлять себе на перше місце у житті. Або роблять вчинки, не отримавши схвалення оточуючих.
Спочатку прийняття власних рішень і зменшення занепокоєння може викликати справжнісінький дискомфорт. Наприклад, коли ми говоримо "ні" на прохання друга вкотре позичити гроші на якусь дрібницю. І борги він ніколи не віддає. Ми відчуваємо почуття провини через те, що не допомогли йому і гадаємо, які думки крутяться у його голові: чи вважає він нас "зрадниками" або жадібними людьми.
Відганяйте подібні думки твердженнями, що ви вчинили правильно. У даній ситуації, наприклад, ви абсолютно не зобов'язані безкоштовно ділитися фінансами, які заробили. До того ж, у вас дійсно може не бути вільних коштів для того, щоб дати їх у борг. Та й власне поняття "боргу" має на увазі повернення грошей, а ваш друг цього не робить.
Оточіть себе однодумцями
Якщо у вас є подруга, яка, незважаючи на думку оточуючих, робить те, що їй подобається, спробуйте спілкуватися з нею частіше. Можете чесно запитати, як їй це вдається.
Також оточуйте себе впевненими людьми, які висловлюють власні почуття, не соромляться ділитися думкою, яка є відмінною від думки інших. Можете відвідати дебати, літературний вечір, де обговорюють книги, форуми, де люди активно, але спокійно і шанобливо висловлюють свою думку.
А якщо ви часто спілкуєтеся з людьми, які також залежать від думки оточуючих, позбутися від подібного мислення буде досить складно. Ми не кажемо відмовитися від них зовсім — потрібно навчитися розуміти, коли їх розмови негативно на вас впливають.
Подорожуйте самі
Коли ми вирушаємо кудись з друзями, нам комфортно. Залишити зону комфорту і опинитися віч-на-віч з власними страхами та переживаннями, щоб їх подолати — один з кроків на шляху до незалежності від чужої думки.
Ідея у тому, що у незнайомому для нас місці ми частіше зіштовхуємося з незручними ситуаціями. Нам потрібно запитати дорогу у перехожого, поспілкуватися з адміністратором готелю, завести розмову на вечірці, де багато людей і ви нікого з них не знаєте.
Така подорож, навіть у сусіднє місто, допоможе вам опинитися зі своїм занепокоєнням віч-на-віч і застосувати поради з нашого матеріалу на практиці.
Залиште відповідь