Чотири шахові чемпіонати світу стартують у Самарканді

Чотири шахові чемпіонати світу стартують у Самарканді

26.12.2023 10:52 джерело В узбецькому місті Самарканд розпочинаються чемпіонати світу з шахів з рапіду і бліцу серед чоловіків та жінок. 

Усі чотири турніри пройдуть за швейцарською системою. Контроль часу: у рапіді – 15 хвилин + 10 секунд на хід, бліц – 3 хвилини + 2 секунди на хід. У жінок зіграють понад 120 учасниць, у чоловіків – 206.

У чоловіків шахісти в рапіді зіграють 13 турів (першого дня – 5, другого і третього – по 4).У жінок  – 11 турів (4+4+3).У жінок призи за перші три місця складають 40, 30 та 20 тисяч доларів.  У чоловіків відповідно – 60, 50 та 40 тисяч.

В обох турнірах збираються переважно найсильніші гравці. Серед них Магнус Карлсен (Норвегія), Ян Непомнящий (під прапором ФІДЕ), Ян-Кшиштоф Дуда (Польща), Максим Вашьє-Лаграв (Франція), Левон Аронян та Фабіано Каруана (обидва – США). Кого ж ми не побачимо? Чемпіона світу Дін Ліженя (Китай), американця Хікару Накамуру та Алірезу Фіруджу (Франція). Останній знявся через особисті причини.

Серед українців виступлять троє: Юрій Кузубов, Антон Коробов та Олександр Мойсеєнко. У бліці до них приєднається Руслан Пономарьов.

У жінок гратимуть чемпіонка світу Ю Венью з Китаю, її співітчизниці Тань Чжуї та Лі Тінцзе, Олександра Костенюк зі Швейцарії, Олександра Горячкіна та Катерина Лагно (обидві – під прапором ФІДЕ), українки Марія та Анна Музичук. 

Джерело