Чотирьох силовиків судитимуть за розгін Майдану в Черкасах

Чотирьох силовиків судитимуть за розгін Майдану в Черкасах

Фото: Денис Гайда Акції протесту в Черкасах під час Революції Гідності

Розслідуванням встановлено, що 20 лютого 2014 року експравоохоронці надали незаконні вказівки підлеглим співробітникам підрозділів міліції ППС, Грифон та Беркут щодо силового розгону учасників акцій протесту в місті.

За силовий розгін акцій протесту під час Революції Гідності в Черкасах судитимуть чотирьох екскерівників підрозділів міліції. Про це у вівторок, 19 березня, повідомили в Офісі Генпрокурора України.

Повідомляється, що обвинувальний акт стосовно чотирьох колишніх керівників підрозділів УМВС України в Черкаській області передано до суду.

Йдеться про начальника відділу Управління громадської безпеки, командира батальйону патрульної служби, командира спеціального батальйону судової міліції Грифон і заступника командира роти міліції особливого призначення Беркут, підпорядкованого УМВС України в Черкаській області.

“Розслідуванням встановлено, що 20 лютого 2014 року експравоохоронці надали незаконні вказівки підлеглим співробітникам підрозділів міліції ППС, Грифон та Беркут щодо силового розгону учасників акцій протесту в місті Черкаси. Співробітники цих підрозділів, виконуючи незаконні вказівки обвинувачених, застосували протиправне насильство до мітингувальників. Внаслідок цього 13 з них заподіяно тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 18 жовтня 2023 року Святошинський районний суд Києва оголосив вироки п’ятьом колишнім “беркутівцям” у справі про розстріли людей на вулиці Інститутській в лютому 2014 року, коли загинули майже 50 людей.

А в листопаді стало відомо, що судитимуть ще п’ятьох співробітників “чорної роти Беркута”.

Встановлено, коли було наказано розстріляти Майдан

Джерело