Чому зранку може з’являтися біль у горлі

Це неприємне відчуття може виникати з різних причин.

Ми звикли до того, що захворювання горла найчастіше пов'язані із застудою. У цьому випадку неприємні відчуття супроводжують нас цілодобово протягом декількох днів. Але що робити, якщо ви начебто здорові, а при цьому щоранку болить горло?

Чому вранці болить горло: основні причини

Розберемо основні причини, які можуть викликати біль у горлі вранці, інформує Ukr.Media.

Паління

Медики відзначають, що часто з ранковим болем у горлі зіштовхуються курці. Вранці вони відчувають ті ж відчуття, що й під час застуди. Це відбувається через те, що слизова оболонка горла під впливом нікотину і шкідливих смол запалюється, а загоюється набагато повільніше, ніж у тих, хто не палить.

Повітря

Причиною болю у горлі вранці може бути забруднене або дуже сухе повітря у кімнаті. Через це слизова оболонка пересихає і стає твердою. На ній можуть утворюватися невеликі скоринки, які дряпають носоглотку і викликають дискомфорт. Після пробудження людина, звичайно ж, зволожує ротову порожнину, тому її стан може покращитися, але лише до наступного ранку.

Щоб уникнути ранкового дискомфорту, рекомендується регулярно проводити вологе прибирання, провітрювати приміщення або встановити зволожувач повітря. Завдяки цим діям можна впоратися і з сухим, і з забрудненим повітрям.

Алергія

Медики відзначають, що ранковий біль у горлі може спостерігатися в алергіків. Під час сну такі люди можуть вдихати пил, шерсть, пилок рослин і т. д., через що виникають набряк і першіння у носоглотці. Якщо в інших випадках ці симптоми ненадовго затримуються, то під час алергії вони можуть лише посилитися. У цій ситуації варто звернутися до фахівця для виявлення алергену і його своєчасного усунення.

Хвороби ШКТ

Медики відзначають, що біль у горлі вранці може з'являтися через проблеми з травленням. Під час сну кислота зі шлунку може потрапити у верхні дихальні шляхи і викликати їх подразнення. У підсумку після пробудження людина відчуває дискомфорт у носоглотці. Для усунення цієї проблеми (що може супроводжуватися печією) необхідно звернутися до гастроентеролога.

Хвороби дихальної системи

Ранковий біль у горлі характерний і для людей з хронічними захворюваннями дихальної системи. У них носове дихання стає ускладненим через постійну закладеність носа, яка посилюється у горизонтальному положенні. Якщо вдень людина може контролювати дихання, користуючись лікарськими засобами, то вночі вона починає поглинати повітря ротом, а вранці прокидається з болем у горлі.

Хропіння

Поява неприємних відчуттів вранці може бути пов'язана і з хропінням. При цьому явищі, яке може супроводжуватися періодичним припиненням легеневої вентиляції і короткими зупинками дихання, людина переважно дихає ротом. У цьому випадку відбувається пересихання слизової оболонки. Крім того, цей процес може супроводжуватися закидом вмісту шлунку у стравохід, а шлунковий вміст, у свою чергу, подразнює горлянку і провокує біль.

Навантаження на голосові зв'язки

Нарешті, поява запальної реакції може бути пов'язана з надмірно гучним співом або розмовами напередодні. Ще ввечері горло може бути здоровим, але вранці перенапруження дасть про себе знати. При сильному пошкодженні голосових зв'язок біль здатний тривати кілька днів. З таким явищем періодично зіштовхуються диктори, співаки, викладачі.

Щоб відновити горло, необхідно прибрати будь-які навантаження зі зв'язок, пити теплу рідину, чай і відвари. Якщо біль не минає протягом багатьох днів, то необхідно звернутися до лікаря.

Джерело