Чому у носі утворюються кірки і як їх позбутися

Від сухості у носі також можна позбутися.

Напевно, багатьом з нас знайома ситуація, коли сохне у носі і утворюються кірки. Що робити у такому випадку? Чи можна допомогти собі самостійно або краще звернутися до лікаря?

Неприємні симптоми

Така сухість час від часу буває у багатьох людей. Фахівці відзначають, що це не настільки серйозний симптом, щоб турбуватися. Гірше йде справа, коли у носі з'являються кров'яні кірки. Особливо якщо вони викликають дискомфорт, інформує Ukr.Media.

Під час огляду спеціаліст може побачити жовто-зелені або червоні кірки, які налипають на слизові стінки носового каналу. Такі утворення можна відчути: у носі стає дуже сухо, ці кірки неприємно пахнуть, людині важче дихати, а нюх або погіршується, або зовсім зникає.

З якої причини сохне у носі і з'являються кірки

Фахівці виділяють кілька причин, які сприяють появі сухості і кірок у носі.

Низька вологість повітря

У наших будинках і квартирах гарячі батареї можуть призводити до нагрівання і "пересушування" повітря, яке у такому стані негативно впливає на слизову.

Переохолодження

Ще одна побутова причина, яка призводить до сухості у носі.

Інфекції вірусної природи

При тому ж герпесі у носі можуть з'являтися пухирці. Такі захворювання потрібно лікувати вчасно, інакше можна дочекатися гнійних виділень.

Хвороби носа і приносових пазух

Одна з функцій слизової — транспорт цього самого слизу. Якщо оболонка запалена, то рух слизу сповільнюється, через що він засихає. Встановити причину цього допоможе лікар. Не виключено, що у хворого спостерігається озена — атрофічний риніт, для якого характерне хронічне запалення слизової оболонки носа.

Порушення у роботі ендокринної системи

До появи сухості і кірок може бути причетний високий рівень цукру у крові.

Алергія

Якщо є підозра на будь-який вид алергії, варто звернутися по допомогу до фахівця. Інакше сухість у носі стане постійним супутником.

Механічне пошкодження

Слизову носа можна пошкодити механічно: якщо, наприклад, постійно здирати кірки, не даючи ранкам загоїтися. До речі, погано підібране лікування також провокує сухість. Якщо курс не допомагає, про це треба розповісти лікареві. Або звернутися до іншого.

Профілактика і лікування

Якщо у вас є схильність до утворення кірочок у носі, то можна собі допомогти у такий спосіб: потрібно провітрювати приміщення, щоб була циркуляція повітря, вчасно робити вологе прибирання, уникати різких коливань температури, проводити промивання носа розчином з морською сіллю і відразу ж лікувати сухий нежить, щойно він з'явиться.

Ідеальний варіант допомоги — звернення до фахівця. Особливо якщо у вас часто виникає сухість у носі. Лікар допоможе підібрати ефективні препарати. Це можуть бути протизапальні, антибіотики, судинозвужувальні, імуномодулятори — усе залежить від причини.

Також у якості допомоги можна використовувати зволожуючі олії: обліпихову, персикову, оливкову, лляну. Їх речовини пом'якшують скоринки, прибирають свербіння і подразнення, а також нормалізують дихання. Правда, часто звертатися до них не варто, тому що вони можуть порушити транспортування слизу.

На допомогу можуть прийти мазі, у складі яких є олія або вазелін — вони обволікають і пом'якшують слизову носа. До таких відносять "Піносол", "Прополіс", ланолінову та ін. Не усі з них є лікарськими засобами, тому перед застосуванням слід проконсультуватися з лікарем.

Краплі на основі морської води — поширений помічник при сухості у носі. У аптеці можна зустріти "Аква Маріс", "Хьюмер", "Салін" та інші. Правда, якщо справа дійшла до ускладнень, то вони навряд чи будуть корисними.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело