Чому вас знову тягне помиритися з колишнім: 6 причин для возз’єднання

Інколи важко позбутися бажання помиритися з колишнім коханим.

Минуло вже достатньо часу відтоді, як ви розлучилися. У нього нова кохана (а, можливо, і не одна), судячи з Instagram, а ви насолоджуєтеся свободою або щасливі у нових відносинах. І раптом ви зустрічаєтеся на вечірці з нагоди дня народження/весілля/новосілля спільного друга і розумієте — вас як і раніше тягне одне до одного. Знайома історія? Нам теж: а все тому, що не усі вміють розлучатися з минулим раз і назавжди. А далі ви або знову занурюєтеся у ці відносини, які незабаром залишають вас ні з чим, або не можете позбутися від думки, що нікого кращого ви більше не зустрінете, і страждаєте, інформує Ukr.Media.

Ми з'ясували, чому спокуса повернутися до колишнього коханого така висока, та як впоратися з цією маною і почати рухатися далі.

Чому ми озираємося назад?

Відносини не завершились

Зазвичай, ми хочемо все повернути тоді, коли нам здається, що відносини ще не завершені — попри всі "прощання". Не важливо, з якої причини, але жінка не готова відпустити колишнього коханого, особливо якщо ініціатива виходила від чоловіка. Хоча часто трапляється й таке: сама засмутилася, сама пішла, сама вирішила повернутися.

Ностальгія

Через деякий час після розриву ви забуваєте все погане, тож гарні спогади обрушуються хвилею ностальгії, з чим часом неможливо впоратися. Звідси і натхнені повідомлення з серії: "Сніг пішов. З першим днем зими". Так взагалі і влаштована людська пам'ять: мозок поступово блокує причину болю, через який стався розрив. Тоді ви думаєте, що зробили помилку, давши відносинам зруйнуватися.

Емоційний вакуум

Після розставання навколо вас міг утворитися емоційний вакуум: нових відносин ще немає, а старі закінчилися — і ви відчуваєте нестерпну самотність. Тож нічого не залишається, крім як думати про колишнього чоловіка.

Наявність спільних друзів і відвідування спільних місць

Якщо у вас були спільні друзі або колеги, місця, куди ви ходили разом, то, звичайно, забути про минуле буде складніше. Деякі жінки навіть навмисно намагаються відтворити колишні почуття: запитуючи у друзів, як у нього справи, слухаючи пісні, пов'язані з ним, проводячи час у кафе, де було перше побачення, і переконуючи себе у тому, що це був найкращий час.

Переваги колишнього більші, ніш у нинішнього хлопця

Якщо колишній чоловік наділений явними перевагами — зовнішність, розум, ресурси, — тобто виграє на тлі інших чоловіків, з якими ви знайомитеся, ви постійно будете їх порівнювати, виділяючи тільки гарні якості колишнього.

Наявність комплексів

Під час тривалих відносин ви могли втратити вміння знайомитися, фліртувати і закохувати у себе чоловіків. Напевно у минулих відносинах ви отримали комплекси, які до розставання не помічали, а тепер вони зводять вас з розуму. Тому ви не впевнені у собі і вважаєте, що більше не здатні комусь сподобатися, а ось колишнього не треба було завойовувати — що, до речі, є найбільшою помилкою.

Що робити?

Детальний аналіз

Проаналізувати, чому минулі відносини не склалися, врахувати помилки і зрозуміти, як зробити новий роман кращим. Запам'ятайте, що все складеться, тільки якщо ви готові — не варто змушувати себе забутися в обіймах іншого. Найголовніше зараз — налагодити відносини з самою собою.

Звернути на себе увагу

Займіться спортом, змініть імідж, зверніться до косметолога. Коли ви знову покохаєте себе — вас покохає і "той самий".

Позбутися будь-яких спогадів

Якщо є мета забути колишнього чоловіка, то необхідно позбутися від усього, що про нього нагадує, і уникати місць, де можна з ним перетнутися. А ще ніяких "давай залишимося друзями", а "з очей геть — з серця геть".

Застосувати психологічні техніки

Нехай на перший погляд це здасться дурним, але існують техніки "відпускання", які дійсно допомагають. Наприклад, ви можете написати йому прощального листа (не відправляючи його), висловивши на папері все, що вас турбує; влаштовувати сеанси психотерапії з терплячою подругою — коли ви промовляєте це вголос, розумієте, що вас дійсно нічого не тримає; або звернутися до психолога.

Обов'язково знайомитися і зустрічатися з іншими чоловіками, навіть якщо немає бажання

Тут доведеться себе змушувати, але з часом ви зрозумієте, що це було необхідно.

Інтелектуально і емоційно "перемикатися" на інші види діяльності

Почніть вивчати нову мову, займіться живописом або танцями, змініть коло спілкування. Цікавтеся самою собою і світом навколо, відкривайте нові горизонти.

Не зупинятися, а жити далі

Запам'ятати просту істину і повірити у неї: кінець того, що не приносило вам радості, — це початок нового і неймовірно цікавого життя — насолоджуйтеся.

Джерело