Чому точно не варто повертатися до колишнього

Люди з різних причин вирішують відновити минулі стосунки.

Люди з різних причин вирішують відновити минулі стосунки. Іноді це дійсно спрацьовує, і пара, навчившись на минулих помилках, починає новий етап у своєму житті. Але нерідко після перших тижнів щастя і спокою партнери повертаються до колишніх звичок, а з ними — і до колишніх претензій і конфліктів. Так відбувається, коли пари дають другий шанс відносинам з не найкращих спонукань. Ось кілька поганих причин повернутися до колишнього хлопця, інформує Ukr.Media.

Ваші друзі і сім'я люблять цього хлопця

Іноді люди розглядають можливість повернути когось у своє життя тільки тому, що ця людина подобалася їх родичам і друзям. Не виключено, що за час стосунків у вас сформувалося стійке коло близьких знайомих, він став частиною вашої родини, а ви — його. Ви не уявляєте, що можете привести до них когось нового. У такій ситуації рідні та друзі навіть можуть чинити тиск, наполягаючи, щоб ви помирилися.

Пам'ятайте, що інші люди не можуть знати всього, що сталося між вами двома, а якщо і знають, то не відчувають того ж, що і ви. Їм легко судити зі сторони і закликати вас знову зійтися, орієнтуючись тільки на те, якою ви були гарною парою. Якщо ви умовляєте себе помиритися, шукаєте аргументи, швидше за все, ви щиро не хочете знову бути з ним. Можна взяти до уваги те, що кажуть близькі люди, але вибір залишається тільки за вами, яким би болісним він не виявився.

У вас ностальгія

Коли бачите те, що нагадує вам про колишнього, легко впасти в ностальгію. В такі моменти в мозок викидається дофамін — гормон задоволення, викликаючи у вас найприємніші емоції.

Наша пам'ять влаштована так, що все погане з часом відходить на другий план, а позитивні епізоди, навпаки, стають яскравішими. Тому люди схильні думати, що «раніше було краще», і через час оцінювати неприємні періоди життя позитивно або нейтрально.

Думати про минуле час від часу — нормально, але це не означає, що воно варте того, щоб його повертати. Під час нападів ностальгії нагадуйте собі, чому у вас нічого не вийшло. Не можна повторювати одну і ту ж дію і чекати різного результату: скоріш за все, знову почавши зустрічатися, ви повернетеся до того, чому розлучилися.

Не хочете бачити його ні з ким іншим

Важко дивитися, як чоловік, якого ви любили, зустрічається з кимось іншим. Це може стати новим приводом для думок про цього хлопця, ностальгії і бажання почати все знову. Не давайте почуттю власництва знову втягнути себе у ці стосунки. Навіть якщо вам боляче бачити його з іншою, це не скасовує того, що ви розлучилися не просто так. Нехай його нові відношення мотивують вас остаточно спалити мости і звільнити в душі місце для закоханості.

Боїтеся нових стосунків

Ще одна часта причина повернення минулих стосунків — ви проробили великий шлях, добре знаєте один одного і можете бути собою. Вам не потрібно знову починати з перших побачень, намагатися справити враження. Звикати до нової людини, шукати спільні інтереси, пізнавати його і розкривати себе — завжди стрес, якого можна уникнути, якщо зустрічатися з кимось знайомим.

Але є і ще одна річ, яку ви з колишнім знаєте один про одного: ви вже пробували побудувати стосунки, і у вас нічого не вийшло. У випадку з новим хлопцем у вас є можливість сподіватися, що все вийде.

Він каже, що змінився

Люди дійсно змінюються, але не відразу після того, як ви закриваєте перед ними двері. Якщо хлопець на наступний день після розставання починає запевняти, що тепер він інша людина і не повторить минулих помилок, — це нечесно з його боку. Говорити про якісь зміни має сенс через значний проміжок часу. Хоча і той факт, що ви не бачилися кілька місяців, ще не гарантія, що хлопець став іншим.

Ви його любите

На жаль, щоб не казали ромкоми і книжкові романи, іноді любові не достатньо, щоб бути разом. Якщо партнер ніколи не працював над стосунками, поводився образливо, зраджував, маніпулював або виявляв інші ознаки токсичної поведінки, ваші почуття до нього нічого не змінять. Він повинен виконати серйозну роботу над собою, наприклад, піти на терапію або якось по-іншому змінити своє життя, інакше старі шаблони будуть повторюватися.

Джерело