Чому тим, хто веде сидячий спосіб життя, корисно пити каву

Вчені вважають, що напій ефективніший за фізичні вправи.

Щоденна чашка кави компенсує роки життя, проведені в офісному кріслі або на дивані. Підбадьорливий напій може навіть знизити ризик смерті — такого висновку дійшли вчені з університету Сучжоу (Китай). Вони проаналізували стан здоров'я і звички 10 000 американців, інформує Ukr.Media.

Дослідження показало: ті, хто п'є каву регулярно, захищені від негативних наслідків гіподинамії, навіть якщо сидять шість і більше годин на день. Імовірність померти у них у 1,5 раза нижча, ніж у тих, хто не п'є каву при сидячому способі життя. З'ясувалося, що вживання цього напою, по суті, зводить нанівець зв'язок між малорухомістю і смертністю від серцево-судинних захворювань та інших причин. Це тим більше дивно, що навіть фізичні вправи не можуть повністю захистити від довгострокових наслідків сидячого способу життя — діабету другого типу, хвороб серця або інсульту.

Поки що незрозуміло, чому кава має такий захисний ефект і яка ідеальна доза. В учасників дослідження, які вживали її, смертність від серцево-судинних захворювань зменшувалася незалежно від кількості випитої кави. У тих, хто пив понад 2,5 чашки на день, був нижчий ризик смертності від будь-яких причин. Дослідники припускають, що кофеїн прискорює обмін речовин і зменшує запалення, знижуючи ймовірність розвитку діабету, серцево-судинних і дегенеративних захворювань (наприклад, хвороби Паркінсона). Деякі сполуки, що містяться навіть у каві без кофеїну, можуть бути багаті антиоксидантами.

"З огляду на те, що кава являє собою складну сполуку, необхідно продовжувати роботу з вивчення цього напою", — підсумовують китайські вчені.

Джерело