Чому пітніють долоні, коли ми нервуємо чи відчуваємо страх

Як боротися з даним явищем.

Багато людей перед прийняттям відповідальних рішень, або ті, хто відчув страх, стикаються з такою неприємною ситуацією, як потіння долонь. Вчені спробували розібратися в причинах появи мокрих долонь.

За їхніми даними таке явище, як спітнілі долоні, може розвинутися через те, що симпатична нервова система невірно оцінила інформацію про загрозу з навколишнього оточення. Невірне сприйняття інформації про небезпеку перетворюється нервовою системою в тривожне відчуття, для якого характерні скорочення м'язів і прискорене серцебиття, інформує Ukr.Media.

На шкірі рук і ніг людини розташована найбільша кількість потових залоз, які відповідають за регуляцію температури нашого тіла. Їх стимуляція супроводжується виділенням прозорої рідини, яка не має запаху, яка випаровуючись — охолоджує наше тіло.

Відповідна реакція на стрес і страх провокує вироблення ендокринними залозами "емоційного потовиділення", яке не залежить від температури в навколишньому середовищі. Для боротьби з таким явищем, як вологі долоні, фахівці рекомендують використовувати антиперспірант, який вбереться в шкіру і заблокує потові залози. Нанесення препарату на долоні перед сном напередодні важливої зустрічі допоможе уникнути цього неприємного стану. Так само в даній ситуації можна скористатися кукурудзяним крохмалем. При більш важких випадках показане застосування ботокса або іонофореза в спеціальних клініках.

Джерело