Чому під час вагітності не можна нервувати?

Під час вагітності лікарі радять контролювати свої емоції, які можуть бути негативними.

Багато хто знає про те, що під час стресу коли ми відчуваємо велику кількість негативних емоцій, нашому організму доводиться нелегко. Якщо це відбувається під час вагітності, то це буде випробовувати і малюк, який знаходиться в утробі матері. Якщо вагітна жінка відчуває депресію, то це безпосередньо позначиться на здоров'ї малюка. Майбутні матері знають про те, що для них стрес вкрай не бажаний, але не завжди знають чому, інформує Ukr.Media.

Коли жінка дізнається про те, що чекає бажану дитину, в цей період її переповнюють почуття радості про те, що вона зможе подарувати життя маленькій людині. Якщо ж розглядати саму вагітність, то можна зробити висновки про те, що цей стан є напруженим і занадто емоційним.

Під час вагітності кожна жінка по-різному відчуває сплески гормонів. Саме в цей період лікарі радять контролювати свої емоції, які можуть бути позитивними і негативними. Це потрібно для того, щоб зменшити кількість стресів для нервової системи жінки. Але, на жаль, цього досягти надзвичайно складно, але можна постаратися звести до мінімуму такі емоційні сплески.

Так чому не можна нервувати під час вагітності?

Коли вагітна жінка починає відчувати негативні емоції, як дратівливість і гнів, то і її гормональний фон так само на це реагує. Звідси може підвищитися рівень деяких гормонів, які будуть негативно позначатися на майбутній дитині. Коли дитина ще в утробі матері і не має венозної сітки, то всі ці гормони негативно впливають, вони починають накопичуватися в навколоплідній рідині, яку дитина заковтує і таким чином отримує весь негатив. Все це може стати результатом того, що дитина може народитися з вадами серцево-судинної системи.

Коли мати під час вагітності постійно нервувала, перебувала в стані роздратованості і вічної депресії, то народжена дитина може страждати астмою. Особливо вона виражено буде протікати в перші роки життя дитини. Такий висновок зробили вчені, які спостерігали за станом таких вагітних жінок. Коли мама під час вагітності страждала безсонням, то і її дитина в перший рік життя може бути дратівливою, примхливою, а так само мати розлади, які пов'язані зі сном.

Досить часто нервозність може послужити тому, що у жінки може статися викидень. Таке часто відбувається в перші три-чотири місяці вагітності. Ще, якщо мама буде надто неспокійною і рухливою, то ймовірність того, що малюк народиться гіперактивним і буде мати проблеми з нервовою системою.

Коли настає другий триместр вагітності, то дитина вже буде здатна відчувати настрій матері, а так само його зміну. Тому нервувати під час вагітності не рекомендується. Саме в цей період із-за стресів у дитини може відбутися звуження судин, що може позначитись на тому, що у дитини з'явиться захворювання, яке називається гіпоксією. Іншими словами, дитина буде розвиватися дуже повільно.

Тепер ви знаєте, чому не можна нервувати під час вагітності. Залишається тільки докласти максимум зусиль, щоб зберігати себе у спокої. Спробуйте заручитися підтримкою близьких, не намагайтеся контролювати все і всіх, частіше просіть допомоги, більше слухайте спокійну музику, частіше гуляйте на вулиці. Бережіть свої нерви, але і вашої дитини.

А майбутнім татусям можна порадити більше піклуватися про вагітну, створювати навколо неї спокійну атмосферу, робити приємні сюрпризи. Що може бути простіше, один дзвінок – і доставка квітів одразу наповнить будинок вашим улюбленим ароматом. Залишається запалити свічки, включити приємну спокійну музику, і провести приємний романтичний вечір разом.

Джерело