Чому люди швидко втрачають цікавість до певних занять та речей

Втратити цікавість до певних занять можна з різних причин.

Цікаві справи та заняття приносять нам задоволення і змушують занурюватися у них з головою. Але з часом наша цікавість може згаснути, і ми відкладаємо починання на невизначений термін. Усе не настільки легко, як здається на перший погляд, і причиною цього може бути не просто банальна нудьга або відсутність мотивації. Зараз ви дізнаєтеся, чому цікавість до речей і занять може зникнути, інформує Ukr.Media.

Ми ставимо занадто великі і складні цілі

Погодьтеся, майже неможливо сісти на шпагат за тиждень, якщо ви до цього ніколи не займалися розтяжкою, або вивчити за місяць нову мову, щоб нею вільно спілкуватися. Звичайно, є винятки, але сенс того, що ми втрачаємо цікавість до цілей, може полягати у тому, що вони занадто складні.

Щоб не втрачати цікавість до нової справи, потрібно ставити цілі, які є адекватними вашим можливостям. Ми можемо давати собі занадто мало часу і відчувати себе пригніченими, коли не встигаємо вкластися у необхідний термін, або ставити занадто великі цілі, не маючи достатньо навичок і ресурсів, щоб їх досягти.

Ми очікуємо, що завжди будемо мотивованими

Нам може подобатися хобі, тому що воно приносить нам задоволення. На жаль, не завжди ми відчуваємо лише позитивні емоції від наших справ: у улюбленому в'язанні доводиться розпускати полотно, якщо помилилися, торт, приготований за рецептом з інтернету, може не виправдати очікувань. І подібні провали змушують нас думати про те, щоб кинути заняття, яке викликало цікавість.

Однак емоції — це не все, чого ми потребуємо для того, щоб не кидати розпочате. Важливо вміти зібратися і завершити справу. А ще навчитися не здаватися, навіть якщо зіштовхуємося з невдачами, і вчасно повертати собі мотивацію.

Ми прагнемо до досконалості

Деякі люди вважають, що зобов'язані бути на 100 % гарними у будь-якій справі, за яку беруться. Прагнути зробити щось добре — це одне, а ось нездоровий перфекціонізм — зовсім інше. Через нього ми можемо відмовлятися від занять зовсім, якщо вони не вдаються саме так, як ми запланували.

А ще занадто велике прагнення до досконалості створює нам додатковий стрес і заважає отримувати задоволення від цікавих для нас занять. Важливо пам'ятати, що навіть найбільш обдаровані люди вчилися своїй майстерності поступово. Тому й нам варто пробачати собі деякі помилки і рухатися далі.

Ми недооцінюємо зусилля, які доведеться докласти

На вигляд деякі заняття здаються досить простими, і ми вважаємо, що нам буде легко їм навчитися. Але, насправді, це відчуття може бути оманливим. Навіть у найпростіших справах може бути своє "підводне каміння", і ми зіштовхуємося з ним віч-на-віч, коли починаємо діяти. Немає нічого такого, що ми могли б створити або вивчити і при цьому не докласти зусиль. Тому важливо об'єктивно оцінювати свої навички і ресурси, щоб цілі були досяжними і у якусь мить не захотілося все кинути.

Ми боїмося

Деякі страхи заважають нам зберігати цікавість до занять. Ми можемо навіть не усвідомлювати, що причина ховається саме у страху.

Наприклад, ми дуже хочемо подорожувати. Потрібно буде заощаджувати, планувати і докладати зусиль, щоб це бажання стало реальністю. Але ми все одно відкладаємо бронювання рейсу або витрачаємо відкладені гроші на щось інше. Може здаватися, що нас постійно щось стримує: обставини, оточення, раптові витрати.

Насправді, ми можемо просто боятися того, що зазнаємо невдачі і зіштовхнемося із засудженням оточуючих. Або турбуємося, що успіх нас змінить і ми станемо гіршими.

У цьому випадку, щоб не втрачати мотивацію і цікавість до занять, потрібно спочатку позбутися від страху.

Ми забагато аналізуємо і готуємося

Часто надмірна підготовка може бути настільки ж поганою, як її цілковита відсутність. Люди можуть довго читати про якусь справу або хобі, зберігати поради, переглядати ролики на YouTube, але при цьому не починати щось робити за реальних умов. У них настільки багато інформації, що вони просто не знають, за що взятися.

Проблема у тому, що ми ніколи не будемо знати достатньо, щоб якась справа у нас вийшла бездоганною з першої спроби. Щоб чогось навчитися або досягти успіху, потрібно робити це часто і отримувати необхідний прикладний досвід. Тому і у інформації варто обирати стратегію "від простого до складного": спочатку дізнатися основу того, що хочете зробити, і перейти до виконання. А у міру прогресу поповнювати скарбничку знань.

Ми не налаштовані на довгострокову перспективу

Ми можемо чудово розуміти, що зміна звичок або навчання чомусь новому займає тривалий час. Але при цьому ми можемо бути неготовими до того, щоб чекати, поки з'явиться результат, який задовольняє нас.

І хоча ми можемо переконувати себе, що віддані цікавій справі і від неї ніколи не відмовимося — очікування швидких результатів не приведе нас до мети. Коли справа стосується наполегливої праці, ми здаємося. Тому важливо зібрати усю силу волі і налаштуватися на те, що справи і навчання вимагають часу перед тим, як їх починати.

Джерело