Чоловік-маніпулятор: як його виявити

Від такої людини треба швидше позбуватися заради свого ж добробуту.

Стосунки не можуть бути нескінченним цукерково-букетним періодом. Врешті-решт настає той етап, коли ви переходите на новий рівень стабільності, партнерства і співпраці як пара. Ви починаєте дізнаватися особистості один одного, розуміти та приймати свої плюси й мінуси та адаптуватися. Однак вам може не пощастити, і в партнери дістанеться типовий маніпулятор, якого не відразу можна розкусити. Почніть звертати увагу навіть на найменші начебто невинні та малопомітні сигнали про те, що від такої людини треба швидше позбуватися заради свого ж добробуту, інформує Ukr.Media.

Він грає роль жертви

Якщо він запізнився на роботу, це ваша вина, що ви його не розбудили. Якщо він спіткнувся, це ваша вина, що ви поклали там килим. Якщо він напився, то тому, що ви його засмутили. Якщо він кричить, то тому, що ви його розсердили. Він геть відмовляється брати на себе відповідальність за свої власні дії.

У нього є звичка «забувати», що він зробив

Якщо ви лаялись напередодні ввечері, він прокинеться з усмішкою і буде поводитися так, як ніби нічого не сталося. Якщо ви спіймаєте його на брехні, він буде діяти так, як ніби він просто помилився. Він не хоче мати справу з наслідками того, що він накоїв.

У нього на все є виправдання

Якщо він обманює вас, це тому, що батьки виховували його не так. Якщо він приходить додому пізно, це тому, що він зустрів старого друга в барі. Якщо він робить щось погане, це чужа вина. Чия завгодно, але тільки не його.

Він звинувачує вас в тому, що ви надто емоційні

Якщо ви розізлитеся на його слова, він буде діяти так, як ніби це всього лише жарт. Якщо він підставить вас, то буде говорити, що ніколи не хотів, щоб це сталося. Він завжди змушує вас сумніватися у вашій урівноваженості та психічній стабільності.

Він відмовляється відповідати на ваші запитання

Він або змінить тему, або знайде причину, щоб почати розпитувати вас про ваші дії. Він буде віддзеркалювати ваші запитання. Він не відповість, чому йому дзвонила інша жінка, але поставить вам питання, чи не фліртуєте ви зі своїм босом.

Він навмисно робить те, що вас дратує

Він буде діставати вас з зовсім незначних і крихітних дрібниць, щоб ви лютували та виглядали безглуздо. Він точно знає межі причіпок і ніколи за них не виходить.

Він виставляє вас у неприємному світлі перед друзями

Він знаходить спосіб перекрутити кожну ситуацію так, щоб дивною сприймали саме вас. Він не посоромиться принижувати та применшувати ваші переваги перед іншими, але в дуже малих, концентрованих дозах.

Він огидно поводитися наодинці з вами

На людях він найкращий чоловік у світі: доброзичливий, люблячий, веселий, товариський. Тому, коли ви скаржитеся на нього друзям і родичам, вони вважають, що ви перебільшуєте і несправедливо звинувачувати свого «дивовижного» партнера.

Він змушує вас боятися за своє життя

Він не обов'язково може піднімати на вас руку, але він б'є посуд, техніку або молотить кулаками в стіну. Він змушує вас почувати себе небезпечно, але коли ви озвучуєте свій страх, він закочує очі та запевняє вас, що ніколи в житті вас і пальцем не зачепить.

Він замовчує всі деталі та подробиці

Такий партнер не скаже вам, куди він йде, або хто йому пише повідомлення, тому що він знає, що вам не сподобається його відповідь. Технічно він не бреше вам, оскільки він мовчить, а значить, як би не робить нічого поганого.

Він поводитися так, немов маніпулятором є ви

Коли ви, нарешті, наважуєтеся постояти за себе, він говоритиме, що не може повірити в те, що ви так погано ставитеся до нього після всього, що він для вас зробив. Якщо він скаржиться на вас своїм друзям, то токсичною людиною і практично лиходієм виглядаєте саме ви. А сам він залишається білим і пухнастим.

Він прохає вас залишитися з ним

Кожен раз, коли ви вирішуєте, що з вас вистачить, і прямуєте до дверей на вихід, він раптово змінює свою поведінку. Він стає емоційним. Він ллє крокодилячі сльози. Просить вас залишитися і присягаючись обіцяє змінитися.

Джерело