Чи вважаються зрадами лайки в соцмережах та таємні переписки у месенджерах — розповіли психологи

Що психологи називають мікрозрадами?

З розвитком Інтернету і соцмереж у психологів, що спеціалізуються в сімейних відносинах з'явився новий термін — мікрозради. Це поняття включає в себе перегляд інтимних відео або таємне романтичне спілкування з кимось в мережі за спиною реального партнера. Ніякої фізичної зради у звичному розумінні цього слова не відбувається, але багато людей сприймають це як зраду. Деякі відносять до мікрозрад навіть банальні лайки під фотографіями красунь або красенів в соцмережах, інформує Ukr.Media.

Західні експерти констатують зростання проблем, пов'язаних саме з поведінкою в соцмережах і вважають за необхідне терміново позначити межі дозволеного. Наприклад, якщо людині просто подобаються чиїсь фотографії на публічному форумі, це не зрада, а якщо вона відправляє особисті повідомлення і відчуває необхідність тримати їх у таємниці, це швидше за все вже не просто невинне спілкування.

Що вважати мікрозрадами і як до них ставитися, розповідають психологи. Вони вважають, що ревнощі до віртуальних об'єктів підривають довіру і руйнують відносини. А тому, кого зачіпає спілкування партнера в соцмережах, потрібно в першу чергу розібратися в собі.

"Іншу людину дуже легко звинуватити в чому завгодно. Взагалі, коли ми перебуваємо в відносинах, ми ж не в рабовласницький лад заходимо. Тобто кожен вільний вирішувати. І, коли люди знайомляться один з одним, вони спочатку починають спілкуватися тому, що приймають один одного такими, якими вони є. І раптом потім несподівано починають виставлятися правила: туди не дивись, сюди не дивись…

За словами психологів, любов — це свобода, прийняття свободи один одного. Будь-яка "в'язниця" призводить в першу чергу до погіршення відносин.

Важливо зрозуміти, чому так зачіпає поведінка партнера. Швидше за все дуже низька самооцінка, і величезний страх втрати. Якщо звернути на це увагу і попрацювати над собою, відносини можу змінитися — вважають психологи.

Джерело