Чергового ворожого агента та інформатора засуджено на Одещині за державну зраду | Кримінал

За публічного обвинувачення прокурорів Одеської обласної прокуратури громадянина України визнано винним у державній зраді.

Його засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Засуджений також є підозрюваним у кримінальному провадженні за обставинами масових заворушень на боці проросійських угруповань «Антимайдан» 2 травня 2014 року в Одесі. Від слідства переховувався на території так званої «Придністровської Молдавської Республіки».

Прокурори у суді довели, що він з власної ініціативи вийшов на представників російської спецслужби і запропонував свою допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

На виконання завдань агресора, чоловік збирав розвіддані щодо сил і засобів ЗСУ, які розташовані на території Одеси та області, а також про наявність особового складу та військової техніки на ділянці так званого «українсько-придністровського кордону».

У зоні особливої уваги ворога була інформація про осіб, причетних до агентурного апарату СБУ та правоохоронних органів України, які в тому числі діють на території «ПМР».

Розвіддані агент передавав своєму куратору – майору «міністерства державної безпеки ПМР», який діяв в інтересах російської федерації.

Засудженого затримали після одержання імітаційних даних від нібито завербованого ним співробітника СБУ.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Одеській області.

За матеріалами Одеської обласної прокуратури

Джерело