Бої за Авдіївку: кілька воїнів попали в полон

Бої за Авдіївку: кілька воїнів попали в полон

Фото: Getty Images Українські бійці виходять маневром зі зруйнованих позицій в Авдіївці та закріплюються на нових рубежах

Командувач ОСУВ Таврія Олександр Тарнавський розповів про ситуацію, що склалась на авдіївському напрямку.

Українські захисники виходять маневром зі зруйнованих позицій в Авдіївці та закріплюються на нових рубежах оборони. Проте частина воїнів потрапила в російський полон. Про це заявив командувач ОСУВ Таврія Олександр Тарнавський на своєму Telegram-каналі в п’ятницю, 16 лютого.

“У межах міста Авдіївка тривають важкі бої. Противник продовжує наносити артилерійські обстріли і масовані бомбові удари, практично стираючи місто з лиця землі”, – мовиться в заяві.

Військовий наголосив, що ворог кидає на штурм усі резерви, перекидаючи їх з інших напрямків, і намагається продавити нашу оборону. ЗСУ продовжують стримувати російських окупантів, які переважають кількісно в особовому складі, артилерії та авіації.

Українські захисники від початку доби в районі Авдіївки відбили понад 30 атак росіян. Агресор здійснив 20 авіаударів та понад півтори сотні артилерійських обстрілів. 

Він також повідомив, що зі зруйнованих позицій українські воїни виходять маневром і закріплюються на нових рубежах оборони.

“Наголошую, пріоритет – збереження життя наших бійців. Тому в разі потреби вони відходять на нові позиції. На превеликий жаль, під час одного з таких виходів кілька наших бійців потрапили в полон”, – написав командувач.

Він додав, що Україна буде боротися за звільнення кожного воїна.

Тарнавський повідомив, що евакуація поранених ускладнена безперервними обстрілами, але здійснюється. Нашим захисникам перекидаються необхідні резерви.

За його словами, нині триває пожежа на Авдіївському коксохімічному заводі, де російські терористи внаслідок обстрілів підпалили цистерну із залишками нафталіну та бітумну смолу на складі.

Тарнавський пояснив, що для розуміння масштабів наступу противника треба знати, що левова частина втрат окупантів на Таврійському напрямку припадає саме на Авдіївку. Зокрема, від початку року втрати окупантів на цьому напрямку склали 20 018 осіб, 199 танків і 481 бойову бронемашину (1 січня – 15 лютого 2024 р.).

Авдіївська оборонна операція триває, ворог платить найвищу ціну.

Раніше ми вже писали, що російська армія  від початку 2024 року втратила в зоні ОСУВ Таврія 18 тисяч осіб.

В ЗСУ пояснили необхідність утримання Авдіївки

Джерело