Більше не буде: у США прокоментували ситуацію з допомогою Києву

Більше не буде: у США прокоментували ситуацію з допомогою Києву

Представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі

Постачання військової допомоги Україні доведеться зупинити, поки Конгрес не ухвалить подальшої підтримки.

Вашингтон не зможе більше надсилати військову допомогу Україні, поки Конгрес не схвалить запит на додаткове фінансування. Про це на брифінгу у середу, 3 січня, заявив координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.

“Вони (поставки зброї – ред.) будуть змушені зупинитись. Президент підписав останній пакет допомоги у сфері безпеки, на який ми мали повноваження щодо поповнення. Це все. Нам потрібен додатковий закон для надання додаткової допомоги Україні”, – сказав Кірбі.

Водночас він пояснив, що між оголошенням про постачання та власне доставленням зброї до України є певна затримка – “кілька днів або тижнів” – тому останній пакет має прийти найближчими тижнями.

“Але після цього за відсутності додаткового фінансування немає іншого чарівного горщика, з якого можна було б щось дістати”, – зазначив представник Білого дому.

Він додав, що Білий дім  буде робити все можливе, щоби продовжувати підтримку України.

Нагадаємо, 27 грудня США оголосили про новий пакет допомоги Україні на 250 мільйонів доларів.

Як відомо, республіканці у Сенаті США не змогли досягнути угоди з Білим домом щодо змін у міграційному законодавстві, до яких прив’язаний пакет допомоги Україні. Укладання угоди відклали до січня.

Джерело