Безпекова угода між Україною і США підписана президентами Зеленським і Байденом

Президенти Володимир Зеленський та Джо Байден підписали двосторонню угоду про безпеку

Про підписання увечері 13 червня повідомив на своєму офіційному каналі Володимир Зеленський.

Підписання відбувається в Італії на саміті G7. Угода з США розрахована на 10 років і має посилити оборонні спроможності України.

Раніше агентство Reuters писало, що в тексті документу йдеться про те, що він має стати ще одним кроком України на шляху до майбутнього членства в НАТО. Також угода підтверджує для України підтримку США в захисті суверенітету й територіальної цілісності.

«Для забезпечення безпеки України обидві сторони визнають, що Україна потребує значної військової сили, потужного потенціалу та постійних інвестицій у свою оборонно-промислову базу, які б відповідали стандартам Північноатлантичного Альянсу”, — йдеться в тексті договору.

Там також закріплений намір США  надавати довгострокову матеріальну, навчальну та консультативну, технічну, розвідувальну, безпекову, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для «розвитку українських сил безпеки і оборони, здатних захистити суверенну, незалежну, демократичну Україну і стримати майбутню агресію».

У разі збройного нападу на Україну або загрози такого нападу американські та українські посадовці, згідно з угодою, зустрінуться протягом 24 годин, щоб проконсультуватися та визначити  додаткові оборонні потреби України.

Як повідомляла АрміяInform, ухвалено першу в історії Дорожню карту інноваційного співробітництва Україна — НАТО.

Джерело