Безоплатне зубопротезування для військових та ветеранів: де і як отримати послуги

У бюджет на 2024 рік закладено 750 млн гривень на фінансування проєкту «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Про це повідомив 29 квітня офіційний канал Кабінету міністрів України.

Ініціатива реалізується додатково до Програми медичних гарантій. Розпорядником коштів є Національна служба здоров’я України.

«Пілотний проєкт безоплатного зубопротезування військовослужбовців та ветеранів є соціально-важливою ініціативою. Це необхідний крок, мета якого — подбати про  комфортне життя наших військових, їх здоровʼя», — зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Отримати послугу безплатно можуть:

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • військовослужбовці.

Наразі послуги надаються в 45 медзакладах України, які законтрактовані Національною службою здоровʼя України.

Укладання та підписання договорів триває, тож перелік медзакладів розширюватиметься. Учасниками пілотного проєкту можуть стати заклади охорони здоров’я будь-якої форми власності.

Скористатися програмою безоплатного зубопротезування пацієнт може один раз протягом року. Гранична вартість наданих медичних послуг, згідно з постановою уряду, не може перевищувати 14984 гривні.

Щоб отримати послугу, необхідно звернутися до медичного закладу, який входить до списку законтрактованих учасників пілотного проєкту.  Попередньо отримавши направлення від лікаря-стоматолога, підготувати пакет копій документів з пред’явленням їх оригіналів та написати заяву.

З детальним переліком документів, послуг та законтрактованими медичними закладами можна ознайомитися на сайті НСЗУ.  

У разі виникнення додаткових питань, звертайтеся до операторів контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Як повідомляла АрміяInform, у держбюджеті на 2024 рік вперше враховано видатки на зубопротезування для військових.

 

Джерело