Академію Сухопутних військ перевірять після інформації про зловживання

Академію Сухопутних військ перевірять після інформації про зловживання

Фото: gur.gov.ua Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного

Командування Сухопутних військ ЗСУ відреагувало на інформацію нардепа про зловживаня з боку керівництва, цькування і фізичне насильство над курсантами.

У Національній академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбудеться перевірка стану справ. Відповідне рішення ухвалило Командування Сухопутних військ ЗСУ, повідомила у п’ятницю, 22 березня пресслужба командування.

“Будуть перевірені на відповідність реальному стану справ випадки, які були оприлюдненні тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради. У разі підтвердження зазначених випадків будуть прийняті усі необхідні заходи, а до відповідальних посадових осіб будуть застосовані стягнення відповідно до чинного законодавства України”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що командування Сухопутних військ ЗСУ зацікавлене у всебічній перевірці вищого військового навчального закладу, щоб дати об’єктивну оцінку всім наведеним випадкам. Результати перевірки будуть доведені до громадськості.

“Водночас наголошуємо, що триває війна і дискредитація військовослужбовців тільки грає на руку ворогу. Нині будь-які питання, що стосуються військових, є чутливими. Рекомендуємо посадовим особам, незалежно від статусу, відповідально ставитись до комунікування питань, пов’язаних з виконанням службових обов’язків військовослужбовцями. Особливо – щодо звинувачення тих чи інших посадових осіб та колективів”, – наголосили в командуванні.

Там також зазначили, що необхідно ретельно перевіряти інформацію і лише після підтвердження реальних випадків робити будь-які заяви.

Раніше членкиня Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради Юлія Яцик повідомила про те, що в Академії було виявлено факти зловживань з боку керівництва, цькування та фізичного насильства над курсантами, недостатнього забезпечення медикаментами та неякісного харчування в їдальні.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський анонсував масштабні зміни в ЗСУ

Джерело