8 світових знаменитостей з аутизмом

Минули часи, коли діагноз «аутизм» сприймався чимось на кшталт шизофренії.

За статистикою ВООЗ, кожна 160-а дитина з'являється на світ з розладом аутистичного спектру. Однак при правильному вихованні діти адаптуються до соціуму і ведуть звичайне життя. А іноді, як героїв цієї добірки, про них дізнається весь світ, інформує Ukr.Media.

Стенлі Кубрик

Геніальний кінорежисер, який подарував світу «Космічну Одіссею», «Сяйво», «Суцільнометалеву оболонку», страждав від синдрому Аспергера. Цей розлад відноситься до частини аутичного спектру і виражається, крім усього іншого, в складнощах взаємодії з оточуючими, погану координацію рухів, аномальному перфекціонізмі і слабо розвиненій здатності до емпатії.

Більшості акторів було важко працювати під керівництвом Стенлі Кубрика. Він був грубий з підопічними, ігнорував їх проблеми і ставив воістину звірячі вимоги. Наприклад, знімаючи «Сяйво», змусив Шеллі Дювал (Венді) повторити одну сцену 147 разів. Від стресу у актриси почало випадати волосся. Зате Аспергер загострив його увагу до деталей, з яких, як відомо, складається майстерність.

Робін Вільямс

За життя актора Робіна Вільямса ніхто так і не поставив йому діагноз «синдром Аспергера», але багато фактів з його життя вказували на це. Близькі відзначали його абсолютну незручність у соціальних взаємодіях. Битва з депресією, яку він врешті-решт програв, теж може служити доказом на Аспергер, адже хворі цим синдромом часто змушені боротися з «побічними» захворюваннями на зразок біполярного розладу.

Сьюзан Бойл

Шотландка Сьюзан Бойл прославилася на весь світ після перемоги на національному британському шоу талантів у 2009 році з піснею «I Dreamed A Dream». Попередня тріумфу біографія співачки може пустити сльозу у вразливих читачів. З'явившись на світ у бідній багатодітній сім'ї ірландців, які влаштувалися в Шотландії Сьюзан (а точніше, її батьки) при народженні почули від лікарів діагноз «необоротне ушкодження мозку через гіпоксію». Цим сім'я згодом і пояснила всі її дивацтва, навісивши на дівчинку ярлик «розумово відсталої».

Її цькували в школі, навчання не надавалось, а після навчання, пропрацювавши півроку в помічниках у кухаря, Сьюзан отримала інвалідність і жила на скромну пенсію. Їй щодня доводилося придушувати постійну депресію і тривожність. Але в душі вона плекала мрію стати співачкою. Вже після слави, яка обрушилася на Бойл, вона пройшла медичне обстеження і отримала вірний діагноз – синдром Аспергера.

Кортні Лав

У епатажної зірки американської рок-сцени була трагічна юність. Батько частував її ЛСД, за що його позбавили батьківських прав. Після розлучення батьків Кортні Лав залишилася жити з мамою, яка незабаром знайшла нову любов і оселилася з новим чоловіком у комуні хіпі. У Кортні були напружені стосунки з однолітками і проблеми з навчанням (хоча педагоги бачили в ній обдарованість), і в 9 років причина з'ясувалася – початкова форма аутизму.

У 14 дівчинку відправили у виправну установу для підлітків за крадіжку футболки з магазину. Звільнившись, вона вирішила покладатися тільки на себе, тим більше, що мати давно жила в Новій Зеландії, де знайшла нову любов. Після тривалого і суперечливого пошуку себе (наприклад, вона підробляла стриптизеркою і вивчала богослов'я) Лав спробувала себе у кіно, заснувала панк-групу The Hole і вийшла заміж за Курта Кобейна. У багатьох текстах її пісень простежується величезна прірва між нею і суспільством, наприклад, в «Retard Girl» («Розумово відстала дівчинка»).

Енді Уорхол

В історії Енді Уорхол залишився як один з найяскравіших представників поп-арту, автор диптиху з особою Мерилін Монро, полотна з банками супу Кемпбелл і висловлювання «В майбутньому у кожного буде свої 15 хвилин слави». Зараз біографи художника вважають, що у нього був синдром Аспергера, що виявляється в пристрасті до всього повторюваного, а також у його «соціальній незграбності».

Уорхол був тим ще «барахольщиком» і насилу розлучався з непотрібними речами. Він страшенно боявся лікарень і лікарів, і ніколи не спілкувався з іншими дітьми. На заняттях малюванням він ніколи не відволікався на розмови і ігнорував питання інших людей, а тільки малював і малював. Втім, у дорослому віці він так само натхненно малював, не звертаючи увагу на оточуючих.

Білл Гейтс

Якщо Білл Гейтс не найвідоміша особа з аутизмом, то, безумовно, найбагатша. Фахівці припускають, що у нього синдром Аспергера, однак завдяки зусиллям забезпечених батьків його дивацтва не стали перешкодою для отримання освіти. Біллу змалку прищепили прагнення до постійного суперництва і безперервного вбирання знань. Поки інші діти ганяли м'яч, він вивчав рукописи і креслення Леонардо да Вінчі.

Вже в 12 років він прийшов до висновку, що майбутнє змінять не машини, а програми. У 1975 році він разом з приятелем Полом Алленом створили компанію Microsoft, яка перевернула світ, зробивши комп'ютери доступними для простих людей, далеких від програмування. Левову частку доходів Гейтс жертвує у свій благодійний фонд.

Ентоні Хопкінс

Зірка «Мовчання ягнят» лише у вісімдесят років дізнався, що страждає від синдрому Аспергера. В юності він погано вчився через діслексію, що заважала читати і писати, тому досить рано вирішив пов'язати життя з мистецтвом. Він вчився грати на фортепіано, але великих успіхів не домігся. На щастя, в 15 років він познайомився з актором Річардом Бертоном, після чого сам став брати уроки акторської майстерності.

«Багато людей з Аспергером нормально функціонують, просто вони дуже… непослідовні. У них нервовий тик, нав'язливі думки та стани. Так, я відрізняюся від інших людей. Обожнюю аналізувати поведінку героїв книг і фільмів, а також інших людей. Розбираю їх на частини», – поділився Ентоні Хопкінс в інтерв'ю, яке дав незабаром після викриття свого діагнозу.

Деріл Ханна

Актриса, яку ви могли бачити у фільмі «Вбити Білла», почула діагноз «аутизм» в ранньому дитинстві, що випало на 60-ті роки. А це була абсолютно інша епоха, і ставлення до цього психічного розладу, як і до багатьох інших, було іншим. Матері Деріл Ханни запропонували помістити дівчинку в психлікарню і лікувати її забійними дозами медикаментів. На щастя, жінка відмовилася. Пізніше з'ясувалося, що у дівчинки більш м'яка форма аутизму – синдром Аспергера.

Аутизм виражався у майбутньої актриси в «хворобливій сором'язливості» і величезній безлічі комплексів. Вона панічно боялася опинитися в центрі уваги, проте з віком навчилася тримати страхи у вузді і стала зіркою Голлівуду, яка, до того ж, має активну громадську позицію і не боїться відстоювати її на мітингах.

Джерело