8 переваг, які ви відчуєте, відмовившись від спілкування на 7 днів

Мовчання може бути корисним.

Більше мовчите — менше шансів сказати якісь дурниці, а це означає, що більше шансів здатися розумними! Але у нашому соціальному світі без мовлення настільки складно уявити своє життя. Ми спілкуємося телефоном, спілкуємося з колегами на роботі, розмовляємо з родиною вдома, у магазинах і установах теж розмовляємо… здається, якщо ми припинимо говорити, то життя стане нестерпно складним. Насправді це не так, і у усвідомленому і тривалому мовчанні є багато плюсів. Розповідаємо, який досвід набуде людина, якщо не буде розмовляти один тиждень, інформує Ukr.Media.

Отримання спокою

Усі ми знаємо, що таке спам і інформаційний шум: коли забагато інформації йде звідусіль — з рекламних щитів, з радіо і телебачення, з інтернету і у вигляді візуалу у транспорті, на вітринах, стендах, дошках. До всього іншого ще й оточуючі нас люди, а часто і ми самі, ділимося з близькими абсолютно непотрібною, марною інформацією, причому не завжди позитивною. Все це енергетично виснажує нас, робить дратівливими, агресивними. Зрозуміти, наскільки багато зайвого ми вимовляємо протягом дня, допоможе відмова від спілкування. Навіть семи днів вистачить, щоб відпочити від метушні і стати спокійнішими.

Позбавлення від настирливих і непотрібних людей

Не всі люди спілкуються з нами просто тому, що ми їм подобаємося. Комусь з нами вигідно, хтось полюбляє вивуджувати секрети і живиться плітками, треті — енергетичні вампіри, які не проти "присісти нам на вуха" і годинами розповідати про себе. Якщо ви влаштуєте тиждень мовчання, то зробите собі цінний подарунок у вигляді відсіювання непотрібних людей. Справжні друзі завжди залишаться з вами і підтримають ваше рішення, навіть якщо ви "замовкнете" на рік!

Можливість подивитися на ситуацію з іншого боку

Іноді, перебуваючи у тісній зв'язці з кимось, ми не бачимо ситуацію з боку, а сприймаємо все зсередини. Завдяки мовленню ми можемо висловлювати думки, емоції, пропонувати або спростовувати, погоджуватися чи ні. Протягом тижневого мовчання можна навчитися дивитися глибше і аналізувати усю картину того, що відбувається, а не приймати рішення, виходячи лише з того, що вже сказане. Ви зможете краще розуміти мову тіла, жестів, багато проблем знайдуть своє рішення або здадуться не такими вже й глобальними. Ви припините витрачати енергію на слова, а спрямуєте її у позитивне мислення і дії.

Зниження рівня агресії

Слова — потужні гачки, які часто нас чіпляють. Сказані не з тією інтонацією або ж такі, що несуть негатив за своїм змістом, вони змушують реагувати на них агресивно і вступати у конфлікт зі співрозмовником. Якщо ви хочете уникнути зайвого негативу або навчитися вгамовувати свою конфліктність, тоді семиденне мовчання допоможе вам припинити реагувати на всі подразники, кидати образливі фрази, не обміркувавши, чи потрібно взагалі це говорити. Ви навчитеся чути свій внутрішній голос, розуміти, навіщо та чи інша людина намагається вивести вас з себе, зможете контролювати емоції та завжди триматися холоднокровно і впевнено. Не даремно ж тибетські ченці практикують мовчання і медитації, так вони очищаються від негативу, брудних думок, осягають дзен.

Отримання нового досвіду

Безумовно, не кожна людина наважується на тижневе мовчання. Тоді, найімовірніше, у вашому оточенні ви будете першими, якщо зважитеся на подібний експеримент. Хтось вирішить, що ви збожеволіли, інші подумають, що ви на них за щось ображені і не розмовляєте. Як би там не було, це буде для вас незабутнім досвідом. І якщо ваше життя стало монотонним, таким, що пливе за течією, то подібний досвід допоможе вам підбадьоритися, відчути себе живими, освіжити життя, подумати про важливе, зробити висновки.

Тренування сили волі

Якщо почати експеримент з мовчанням, то у будь-якому випадку за ці сім днів виникне незручний момент, коли здасться, що недоречно промовчати, це виглядатиме нерозумно. Але на те воно і мовчання, щоб мовчати незалежно від ситуації. Ви зможете прокачати силу волі, якщо подолаєте це випробування. Це лише здається легким завданням. Мовчати дійсно складно. Проте після успішного проходження ви зможете менше звертати увагу на думки людей і більше прислухатися до самих себе.

Можливість стежити за своїми словами

Дати слово — у наш час настільки знецінена фраза! Люди дають слова, потім забирають їх назад, обіцяють, але не виконують свої обіцянки, кажуть, але забувають, що сказали. Все тому, що забагато говорять! Чим менше слів ми вимовляємо, чим більш значущими вони є. Ці фрази не загубляться серед інформаційного шуму і словесного потоку. А якщо за вами і помічалася постійна порожня балаканина, через яку ви неодноразово страждали, розповідаючи зайве не там і не тим, то усвідомлене тривале мовчання навчить вас контролювати мовлення.

Переоцінювання цінностей і тяга до життя

Промовчавши сім днів, перебуваючи наодинці з собою, відсунувши спілкування з друзями і близькими на другий план, ми досягаємо певного рівня гармонії і просвітлення. Після подібного досвіду людина гостро відчуває смак до життя, усвідомлює, що все є швидкоплинним, тому і важливо усвідомлено проживати кожну секунду! Нехай не назавжди, але хоча б на якийсь час ви забудете, що означає проводити час без мети.

Безумовно, для подібного досвіду важливо продумати деталі: заздалегідь попередити близьких про ваше усвідомлене мовчання, взяти на роботі відпустку, вирушити у затишне місце, де вас не будуть турбувати, не користуватися ґаджетами. Краще почитайте нові і цікаві книги. Лише так ви зможете зануритися у світ гармонії і самопізнання!

Джерело