7 звичок тих, хто ніколи не хворіє

Беріть на озброєння та забудьте про сезонні застуди.

Навряд чи хоч комусь подобається проводити дні в ліжку не за своїм бажанням, а через високу температуру, кашель, що мучить, і забитий ніс. І все ж таки холодні сезони майже для кожного обертаються хоча б одним епізодом застуди або ГРВІ. Залишається заздрити тим, хто з гордістю повідомляє: «Я вже й не пам'ятаю, коли хворів востаннє!»

Але може варто просто взяти на озброєння звички і нескладні секрети цих щасливчиків?

Пити багато води

Лікарі повторюють це день за днем, але налагодити питний режим не так просто, як здається. Хоча саме від достатньої кількості вологи багато в чому залежить робота печінки, нирок, нормальне функціонування імунітету, інформує Ukr.Media.

Нутриціологи радять ароматизувати воду цитрусами, ягодами, м'ятою, щоб пити її було смачніше, і обов'язково ставити пляшечку чи склянку поряд, щоб ви не робили. Можна користуватися спеціальними програмами, що нагадують, що час попити.

Висипатися

Наш організм живе за циркадним ритмом: у певний час доби виділяються гормони, які відповідають за голод, сон, активність. Якщо графік відпочинку порушується, може статися гормональний збій, а разом з ним виснаження та зниження імунітету. Особливо важливо висипатися в холодну пору року, коли ми відчуваємо нестачу сонячного світла та постійну апатію. Здоровий сон допомагає організму відновитися та ефективніше боротися з інфекціями.

Щоденне яблуко

«Два яблука на день проженуть лікарів геть!» — популярне європейське прислів'я. За статистикою, любителі цього фрукта хворіють значно рідше завдяки регулярному вживанню великої кількості заліза. Саме воно допомагає підтримувати рівень гемоглобіну, а значить, залишатися бадьорим та активним протягом усієї осені та зими.

Провітрювати

Попри стереотипи, навіть якщо ви захворіли, не можна тримати вікна у квартирі закритими: так ви лише збільшуєте вірусне навантаження в приміщенні. Кисень і сонячне світло згубні для багатьох бактерій, тому провітрювати варто хоча б раз на годину і вдома, і в офісі. Якщо за вікном мінусова температура, на час провітрювання вийдіть до сусіднього кабінету чи кімнати.

Вживати зелень та овочі

Дієтологи рекомендують з'їдати 400 г овочів на день, рослинна клітковина підтримує здоров'я кишечника, а від його стану багато в чому залежить імунітет. До того ж, овочі та листова зелень — головне джерело вітамінів, яких так не вистачає організму у холоди.

Медитувати

Необов'язково сідати в позу лотоса і намагатися розкрити третє око. Достатньо присвячувати 10-15 хвилин на день спокою та розслабленню. Можна використовувати дихальні практики або спробувати зосередитись на відчуттях у тілі. Такі вправи знижують рівень стресу, а отже, зміцнюють організм і допомагають йому боротися із сезонними застудами.

Радіти

Ендорфіни та дофамін допомагають зміцнити всі системи організму. Тому так важливо отримувати позитивні емоції щодня. Напишіть список зі ста пунктів, що може підняти настрій, і вдавайтеся до одного з них щодня. Розмова з подругою, прогулянка у навушниках, трав'яний чай чи здобна булочка — все це своєрідні ліки.

Джерело