7 речей, які можуть статися, коли ви відмовитеся від молочних продуктів

З чим можуть зіткнутися ті, хто вирішить назавжди відмовитися від молочних продуктів.

В останні роки відомий всім з дитинства постулат, що молоко дуже корисне, піддається серйозним сумнівам. З'являється все більше досліджень про шкоду молочних продуктів, а безлактозна дієта стала трендом поряд з відмовою від цукру, м'яса і алкоголю, інформує Ukr.Media.

Ось що може статися, якщо ви вирішите не вживати молоко.

Шкіра може стати чистішою

Для деяких людей молочні продукти можуть бути тригером акне. Згідно з дослідженнями Дартмутської медичної школи, молоко містить тестостероноподібні гормони, які стимулюють жирові залози в шкірі і сприяють появі прищів. Проте з цим ефектом стикаються далеко не всі, це індивідуальна реакція організму. Крім того, зазвичай, сир не викликає проблем з шкірою навіть у людей, чутливих до молочних продуктів.

Є тільки один спосіб перевірити, чи впливає молоко на ваші шкіру — на час відмовитися від нього. Виключіть молочні продукти з раціону на місяць і подивіться, як це відіб'ється на вашому обличчі.

Вам знадобиться нове джерело пробіотиків

Молочні продукти критикують за вміст лактози, яку з віком все складніше переробляти нашому організму, і гормонів. Але є в ньому і однозначно корисні для нас бактерії — пробіотики.

Вони покращують роботу кишечника, зміцнюють імунітет, балансують гормональний фон. Хороша новина в тому, що пробіотики є не тільки в молочних продуктах, але і, наприклад, у квашеній капусті, маринованих огірках, комбуче.

Ви можете поправитися

Відмова від молочних продуктів пропагують як хороший спосіб скинути вагу, але не факт, що подібна дієта не дасть зворотного ефекту. Все залежить від того, чим ви будете замінювати звичні джерела білка і жирів. Нерідко люди несвідомо заміщають відсутні поживні речовини простими вуглеводами, що набагато вірогідніше призведе до набору ваги.

Якщо вирішите відмовитися від молока, знайдіть інші здорові джерела білка і корисних жирів: горіхи, бобові, яйця.

Кістки стануть слабшими

Найвідоміша властивість молочних продуктів — це хороше джерело кальцію. До 35-40 років наше тіло встигає відновлювати кісткову тканину швидше, ніж вона почне руйнуватися, а потім процес деградації переважає над процесом зростання.

Наше тіло засвоює кальцій з молока набагато краще, ніж з інших. Тим не менш, є ще багато продуктів, що містять цей елемент: броколі, листова зелень, тофу, апельсиновий сік, сардини. Тільки врахуйте, що їх у раціоні має бути багато. Крім того, кальцій завжди можна отримати у вигляді вітамінів, але консультуйтеся з лікарем, щоб зрозуміти, що вам дійсно потрібна додаткова підтримка.

Ризик розвитку раку знизиться

Шведські вчені виявили, що вживання великої кількості молочних продуктів збільшує ризик розвитку раку яєчників, молочної залози і легенів. Ще одне дослідження, проведене в Гарвардському університеті, показало, що чоловіки, які споживають більше двох добових доз молочних продуктів на добу, на 34% збільшують ризик розвитку раку простати у порівнянні з тими, хто взагалі не пив молоко або пив його в невеликих кількостях.

Причина в гормонах, що містяться в молоці. Вони підвищують кількість інсуліноподібного фактору росту в крові — гормону, який, як було встановлено, живить зростання ракових клітин.

Спроби замінити молоко можуть призвести до проблем з кишечником

Від молока часто радять відмовитися тим, у кого є проблеми з травленням. Воно дійсно погано засвоюється у деяких людей. Якщо часто відчуваєте здуття, біль у шлунку та інші неприємні симптоми після вживання молочних продуктів — напевно справа в них.

Однак спроба замінити молоко теж може нашкодити кишечнику. Найпопулярніша альтернатива — соя. Соєве молоко, масло чи сир за текстурою і смаком нагадують звичні молочні продукти, тому так часто використовуються в якості заміни.

Соя містить молекули цукру — олігосахариди — які не дуже добре засвоюються організмом. Так що, якщо різко збільшити кількість соєвих продуктів у своєму раціоні — це може спровокувати здуття.

Ваш сніданок може стати кориснішим

Звичка снідати молочними кашами не така корисна, як нам розповідали в дитинстві. Ця страва набагато калорійніша. Крім того, при кипінні молока крупи втрачають більше клітковини і інших корисних речовин, ніж при варінні у воді.

Джерело