6 ознак, що ти — любовний паразит. Як не сплутати любов і аддикцію

Перевір, чи не є ти любовним паразитом.

Буває так, що у відносинах один з партнерів емоційно залежний, а інший партнер емоційно віддалений. Перший скаржиться на брак часу наодинці зі своїм коханим, другий — на потребу в особистому просторі. Цікаво, що обидва аспекти цієї системи виходять зовсім не з любові. Необхідність — емоційна залежність — трапляються від глибокого страху бути відкинутим. Коли людина не знає, як впоратися зі своїми почуттями і потребами, він змушує свого партнера відповідати за них. Якщо ти думаєш, що все, що ти робиш, — це плоди великої і світлої любові, яку твій партнер просто не цінує, пройдися по цим пунктам і перевір, чи не є ти любовним паразитом, інформує Ukr.Media культура.

Ти несеш відповідальність за його настрій

Коли ти впадаєш у аддикцію від свого партнера, твій настрій безпосередньо залежить від його психологічного стану. Якщо він приходить додому засмученим, ти автоматично підлаштовуєшся під його настрій. Для тебе поганий настрій — сигнал, що щось не так з тобою. Бути закоханою — не одно бути пупом Землі для конкретної людини. Ти відчуваєш біль, якщо твій партнер її відчуває, ти сумуєш, якщо твій партнер переживає, але просто емпатія, а не від страху, що обов'язково саме ти зробила щось не так.

Твій партнер є центром всесвіту

Якщо твій партнер стає основним сенсом усього твого життя — це ознака емоційної залежності. Той, хто не відчуває емоційної залежності, буде відчувати себе комфортно і займатися тим, що його цікавить поза сферою відносин. Проте у людини, яка є залежною, є тільки один справжній інтерес до життя, і це її партнер. Немає нічого поганого в тому, що ти робиш ваші відносини пріоритетними, але щастя твого партнера не повинно бути центром твого життя. У всьому потрібен баланс.

Ревнощі — твій невід'ємний супутник

Емоційно залежні люди відчувають ревнощі, тому що не відчувають себе в безпеці, коли їх партнер не проводить час поруч з ними. Розлука, навіть невелика, стає стресом і приводом замислитися, чи все в порядку у відносинах. Якщо ти дійсно закохана, то грунт з-під ніг йти не буде кожен раз, як він буде займатися чимось поза ваших відносин. У збалансованій парі обидві людини потребують вільного часу й використовують свій емоційний інтелект, щоб виростити відносини поза емоційної прихильності один до одного.

Розлука для тебе — кінець світу

Коли ти закохана в когось думка про те, що ця людина може покинути тебе, болюча. Для емоційно залежного, думка про розставання — це катастрофа вселенського масштабу. Ти відчуваєш, що будеш готова на все, щоб змусити людину залишитися, навіть погодишся на самі невигідні для себе умови. Це відбувається, тому що ти не можеш уявити собі, як жити самостійно. Справжня любов — це про свободу вибору і повага до партнера. А поговорити про те, що тебе турбує, без страху зупинки серця можна завжди.

Ти підраховуєш очки

Пари, які щиро закохані, підтримують один одного і не оцінюють. Коли ти залежиш від своїх стосунків, ти можеш вести рахунок і бути пасивно-агресивною, коли розумієш, що у відносинах намітився дисбаланс. Наприклад, якщо твій партнер не взяв трубку одного разу вночі, ти можеш сказати собі, що на наступний день не відповіси на його дзвінок. Це може призвести до непотрібних ігор розуму, які сильно виснажують обох партнерів.

Твоя любов умовна

Коли ти відчуваєш, що можеш любити свого партнера тільки в тому випадку, якщо він відповідає твоїм очікуванням, це поганий знак.

У відносинах, заснованих на любові та особистісному зростанні, ви любите один одного безоплатно. Твої почуття не повинні змінюватися з дня на день залежно від того, що твій коханий робить або не робить для тебе. Здебільшого безумовна любов вимагає часу, але коли ти дійсно любиш людину, ти не повинна чекати, що він обов'язково буде щось робити для тебе.

Бути емоційно залежною від партнера не означає, що ти погана дівчина. У здорових відносинах обидва партнера повинні відчувати себе енергійними і продовжувати емоційно і духовно зростати. Це важко зробити, коли ти тільки й робиш, що просиш уваги. Але як тільки ти навчишся спиратися на себе, цікавитися своїм життям, ваші відносини стануть набагато міцніше.

Джерело