6 навичок, яким варто навчити дитину до 13 років

Дорогі батьки, прищеплюйте дітям корисні навички, поки це можливо.

Тому що коли дитина переходить у стадію підлітка, прищепити нові навички набагато складніше. Підліток – це ходячий клубок протиріч і хаосу в голові. Позбавте його в цей нелегкий для нього час від виховних нотацій. І життя в родині стане спокійніше і гармонійніше.

У 13 років починається підлітковий вік. На цьому етапі діти дорослішають, у них з'являються свої погляди на життя. До непростого віком колишнім малюкам слід бути готовими. Щоб їм легше було адаптуватися і пережити підліткову кризу, їм варто освоїти деякі навички. Ми підготували найважливіші, інформує Ukr.Media.

Навички, якими необхідно навчити дитину до 13 років

Планування часу

До підліткового віку ви можете допомагати дитині: будити її і збирати до школи. Але потім вам потрібно підготувати її до того, що ця відповідальність ляже на її плечі. Діти такого віку вже в змозі самі встати і підготуватися до школи без сторонньої допомоги.

Навчання управлінням часу – це непростий аспект. Дозвольте дітям хоч раз відчути наслідки власних дій, коли вони просплять і не потраплять до школи або на тренування. У підсумку вчитель буде злий, тренер покарає за порушення дисципліни. Це зовсім не схоже на те відчуття, коли лають батьки. Такий життєвий урок буде більш сильним.

Прийняття рішень

Дитина повинна навчитися вибирати з декількох варіантів, приймати рішення і прогнозувати результат. Навчіть її говорити «ні», коли в цьому є потреба. Ви ж не хочете, щоб малюк перетворився на дорослого, на якому всі їздять. Звичайно, допомагати оточуючим потрібно, але не коли це на шкоду собі.

Також він повинен розуміти і приймати різні думки, а не вірити в те, що є тільки його думка і неправильна.

Ввічливе спілкування

Якщо підліток хоче, щоб його сприймали як дорослого, він повинен говорити зі старшими шанобливо. Здається, що в такому віці неможливо навчити бунтаря правил спілкування. Але це не так, головне – правильний підхід.

Не повчайте, а покажіть, як потрібно на своєму прикладі. Не кажіть: «Ти нічого не розумієш, малий ще». Попросіть його пояснити свою точку зору.

Ведення господарства

Підліток – теж член сім'ї, тому він повинен виконувати частину обов'язків по дому. До 13 років дитині слід знати, як включати пральну машину, прибирати речі і посуд після себе, а також мити за собою чашку.

Непогано навчити дитину готувати основні страви для себе та членів сім'ї. Звичайно, все повинно виконуватися разом з батьками. Тільки прикладом і конкретними діями ви зможете розвинути в дитині почуття відповідальності.

Іноді мамам легше відкласти навчання домашнього господарства на потім, так як їм простіше і швидше все зробити самій. Але все-таки варто дозволяти дитині допомагати вам.

Несення відповідальності

Кращий спосіб навчити дитину відповідальності – завести домашню тварину. Ваше чадо скаже вам про це бажання. При цьому потрібно поговорити з ним і розповісти, що звір – не іграшка і за ним треба дивитися: прибирати, гуляти, годувати.

Перший час без батьківської допомоги, контролю і рад чаду не обійтися. Тому, придбавши тварину, не говоріть дитині: «Ти хотів – ми придбали, тому займайся, а то вигонимо на вулицю або віддамо». Таким способом ви тільки прищеплює дитині байдужість до братів наших менших. Ні до чого хорошого це не призводить. Відповідальність повинна виховуватися на позитивних моментах.

Якщо у вас в родині є ще маленькі діти, можете просити підлітка доглядати за ними. Тільки не на постійній основі.

Уміння поводитися з грошима

Мало дітей вміє правильно розпоряджатися грошима. В цьому вина батьків, а також бабусь і дідусів, які люблять балувати свого внука чи внучку. Дитина отримує гроші і витрачає їх на що завгодно. Тому потрібно пояснити їй, що гроші заробляються нелегко і застосовувати їх потрібно з розумом. А також частину можна відкладати для більш серйозної покупки.

Подаруйте дитині скарбничку, нехай частину своїх грошей відкладає на купівлю чогось більш серйозного. Може, він і не збере всю суму, але головне – процес. Коли скарбничка буде повна, дістаньте з неї кошти і перерахуйте. Бракує – тоді можете доповісти.

Джерело